in

Deri Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Belki bir kafeden içeri girerken deri ceketiniz kadar şık durmayacak olsa da, deri pantolonlarınız en az ceketiniz kadar önemli olan ‘sizi koruma’ amacına hizmet ediyor.

Pantolonlarınızı Karşılaştırarak Satın Alın. Doğru pantolon seçmenin püf noktası da ceket seçimine oldukça benziyor;

1. Bedeninize tam oturduğundan emin olun

Oldukça bariz olsa da sonuç olarak pantolonunuzla selede uzun bir zaman geçireceksiniz, dolayısıyla konforunuzun devamını tüm gün garantilemesi şart. Ceketinizde olduğu gibi derinizi çimdikleyecek ya da sıkıştıracak kadar dar bir bölge olmaması gerekiyor. Çoğu insan pantolonlarını denerken ya bir içlik ya da direkt iç çamaşırlarının üzerine giyiyorlar, dolayısıyla değiştirme kabini olan bir mağaza bulmak oldukça mantıklı bir ilk adım!

2. Pantolonun korumalarını kontrol edin

Ve kesinlikle diz bölgelerinde koruma olduğundan emin olun. Kalça ve kaval kemikleriniz normal sürüş pozisyonunuzda size rahatsızlık vermemeli. Ayrıca biraz yürüyerek iç sürtünme olup olmadığını kontrol etmeye ayıracağınız zaman kesinlikle buna değecektir.

Deri Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 1. İçerik Fotoğrafı

 3. Ceketiniz ile fiziksel uyumunu kontrol edin

Pantolonun bel bölgesini tam kapsayan bir fermuar olduğundan emin olun. Bu sayede ceketiniz ile pantolonunuzu birbirine fermuarlayabileceksiniz (elbette bu fermuardan ceketinizde de olmasını sağlayın). Aynı markadan aldığınız pantolon – ceket ikilisi uyumu garantiler, fakat eğer zaten bir ceket sahibiyseniz merak etmeyin, çoğu fermuar evrensel uyumludur. Dolayısıyla ceketiniz ile birlikte pantolon seçimine gitmeniz yeterli olacaktır.

Deri Pantolon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 2. İçerik Fotoğrafı

4. Yarış tarzı pantolonlara saplanıp kalmayın

Bu pantolonlar yarış selesine uygun kesimli oldukları için dik bir motosiklet sahibiyseniz eğer sizi rahatsız etmeleri muhtemeldir. Diz kaydırıcıları havalı görünseler bile ‘olmazsa olmaz’ parçalardan değillerdir. Zaten dizinizi asfalta yaklaştırmadan önce sürüşünüzü iyileştirmeye konsantre olmanız çok daha iyi olacaktır! Fakat eğer daha da uzun dayanması gereken bir pantolona zaten sahibiyseniz ve diz kaydırıcılardan istiyorsanız daima yapışkanlı cırt cırtlardan satın alıp bunların üzerine eklemeniz her zaman mümkün.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Türk Üretimi Olan Tech90 Kevlar Kotlar Fransa’nın En İyisi Seçildi

Alpinestars Eliminator

REKLAM