in

Deus Ex Machina’dan Tam Bir “Kabadayı”!

Yazar: Teoman Cem Katoğlu

Woolie’nin atölyesinden çıkan 9 numaralı motosikletin ismi “The Bully” yani Kabadayı. İsmini nereden aldığı ile ilgili ise insanlar farklı yorumlarda bulunuyorlar.

Woolie’nin atölyesinden çıkan 9 numaralı motosikletin ismi “The Bully” yani Kabadayı. İsmini nereden aldığı ile ilgili ise insanlar farklı yorumlarda bulunuyorlar; kimisine göre motorun silüeti sebebiyle, kimisine göre ise Buell isminin harfleri ile yapılmış, yaklaşık bir kelime oyunu. Fakat Motosikletin yapımcısının fikrine göre ise, sırf motosikletin sürüşü adeta bir “kabadayı” gibi olduğu için bu isme sahip.

Kaza sonrası bir köşede dinlenmekte olan bir Buell Lightning X1’in enkazı olarak başlayan The Bully’nin yolculuğu, ilk olarak DR John’un açılan şasesini kaynaklayarak hayata döndürmesi ile başladı. Şasesinin oturması ve yeni bir krom alt şase profili ile yeni maşası yerine takılınca iş Woolie’ye kaldı. Sanatçılık ve Zanaatkarlık hünerlerini taşıyan imzasını katarak mümkün olduğunca Amerikan yapımı parçalar kullanan Woolie, bu yüksek kabiliyetli, bağımlılık yapıcı café racer’ı yaratmak için uzun ve zahmetli bir uğraş verdi.

Deus Ex Machina’dan Tam Bir “Kabadayı”! 1. İçerik Fotoğrafı

Woolie, “En keskin açılarda bile yeri iyi kavrayan, konforlu ve yağ gibi akan bir motosiklet. Ağır motorlar için bu hiç alışılmadık bir durum. O alete bindiğinizde sarsılmaya ve titremeye başlıyor ve sizi çekiyor. O kadar agresif ki adeta bir kabadayı gibi. İşte bu yüzden ona bu ismi verdim. Sizi sırtından atıp nakavt etmesi an meselesi.” açıklamasında bulundu. Alüminyum yakıt tankı ve sele tamamen el yapımı ve şekilleri 80’lerden ilham alınarak yapıldı. Yakıt tankı bir80’ler TZ250’den ve oturaklar 80’ler Superbike’dan. Boya planı ise motorun sahibinin sahip olduğu bir çift nike ayakkabıdan esinlenerek meydana getirilmiş.

Deus Ex Machina’dan Tam Bir “Kabadayı”! 2. İçerik Fotoğrafı

Asimetrik çamurluk ve hız kadranları, farklı köşelerden uzanarak hoş bir birleşim meydana getiriyor. Works Performance’dan Pierre Vallaincourt’a özel yapım arka süspansiyonlar için, ayrıca da Rizoma / ABD’den James Eiland’a El yapımı hidrolik sıvı haznesi için özel bir teşekkür gerekiyor. Ayrıca Rizoma’nın bir çok güzel alüminyum dökme parçalarını da kesinlikle unutmamak gerekir!

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Chad Hodge’dan Kawasaki KZ750

Batman’in motosikleti: BATPOD

REKLAM