in

Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun!

Yazar: Efe Kutlu

Dguard, motorcular için eCall (acil arama) sistemi ile hem sizi hem de motorunu koruyor. Nasıl mı? Detaylar haberimizde…

Dguard, Avrupa’nın herhangi bir yerinde motorcuların karıştığı kazaya anında yardımı amaçlayan Avrupa’daki bir girişim. Aslında bu eCall sistemi, Avrupa’daki tüm arabalar ve mini vanlar için 1 Nisan 2018’den itibaren zorunlu olacak fakat henüz motosikletler için yasal bir zorunluluk bulunmuyor. 
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 1. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 2. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 3. İçerik Fotoğrafı
Alman firma dguard, motorcular için yenilikçi bir ürün olarak otomatik bir şekilde  kazayı algılayıp saniyeler içerisinde acil servis ile iletişim kurabiliyor. Kaza anında, otomatik olarak acil arama merkezine bağlanabiliyor. Eğer sürücü bilincini kaybetmiş ise dguard anında tepki vererek yardım için otomatik olarak aramayı gerçekleştiriyor. 
dguard Sistemi, bunlara ilave kazanın gerçekleştiği konumu da tanımlayabiliyor. Eğim açısı, hızlanma ve motosikletin hareket ettiğini algılama gibi çeşitli veri analiz edebilen dguard sensör teknolojisi ile bu sağlanıyor. 
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 4. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 5. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 6. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 7. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 8. İçerik Fotoğrafı
Küçük yardımcı dguard, sadece sizinle ilgilenmekle kalmayıp motosikletinize de faydası dokunuyor. Nasıl mı? Bu detayların haricinde eğer motosiklet, izinsiz olarak yerinden oynatıldıysa, dguard uygulaması, sürücüyü uyarıyor. Sürücünün haberi ve onayı olmadan motosikleti kurcalanıyorsa ve yerinden hareket ettiriliyorsa, sürücü akıllı telefonuna bir mesaj alıyor. Uygulama, motosiklet hareket ettirildiğinde sürücüye bir uyarı gönderiyor. dguard hırsız alarmı, motosikletin GPS datası hakkında bilgilendirme yaparak sürücünün anında harekete geçebilmesine olanak veriyor.
Oldukça gelişmiş bir donanıma sahip olan sensör, magnetik bir alan gibi sürücünün motosiklet üzerindeki varlığını ya da yokluğunu algılayabiliyor. Acil servise, kazanın GPS koordinatları ile otomatik sesli bir mesaj veriliyor. Kaza geçiren sürücü eğer Bluetooth’lu kulaklık takıyorsa ve konuşabiliyorsa dguard, direk olarak acil arama ile iletişime geçiyor.
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 9. İçerik Fotoğrafı
Modülün içerisinde Alman Mobil Sim bulunuyor. Sistem, kapsama alanı dışında kalma riskini minimize etmek için hangi servis sağlayıcı en güçlü sinyali sunuyorsa, orası ile iletişime geçiyor. Sistem, acil servislere otomatik aramaya müsaade etmeyen yasaları yüzünden Hollanda haricinde tüm Avrupa’da faaliyette olacak. 
Akıllı acil arama (eCall) için gerekenler arasında iletişim ünitesi ile dguard eCall modülü, dguard sensörü, GPS anteni, gidona monte edilen dguard eCall butonu bulunuyor. Bu düğme, otomatik olarak bir kazayı otomatik algılamak için değil sadece sürücünün önünde bir şey olursa manuel olarak yardım amaçlı basılan buton olarak işlevde bulunuyor.
dguard akıllı telefon uygulamasıDguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 10. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 11. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 12. İçerik Fotoğrafı
Dguard ile Hem Kendinizi Hem de Motorunuzu Koruyun! 13. İçerik Fotoğrafı

İlginizi Çekebilir
A1 Ehliyet ile Sürülebilen En İyi 5 Başlangıç Motosikleti

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yeni Filminde Ryan Reynolds Yine Motosikletle Takipte!

Yamaha ve Honda’dan Elektrikli Scooter Kardeşliği!

REKLAM