Distinguished Gentleman’s Ride!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Distinguished Gentleman’s Ride!

Tüm dünya ile aynı anda İstanbul ve İzmir’de gerçekleşen DGR organizasyonunun detayları haberimizde.

Dünya üzerinde prostat kanserine karşı bilinirliği arttırmak ve tedavi çalışmalarına destek olmak amacıyla düzenlenen ‘The Distinguished Gentleman’s Ride’ etkinliği, 24 Eylül 2017 Pazar günü İstanbul’da ve İzmir’de tüm dünya ile aynı anda gerçekleşti. Öncelikle Distinguished Gentleman’s Ride gününün anlam ve öneminin nereden geldiğine bir göz atalım.

Distinguished Gentleman’s Ride! 1. İçerik Fotoğrafı

Distinguished Gentleman’s Ride! 2. İçerik Fotoğrafı

Distinguished Gentleman’s Ride Nedir?

Motosiklet tutkunu şık giyimli beyefendi ve hanımefendilerin klasik motorları ile yer aldıkları “The Distinguished Gentleman’s Ride“, ilk kez 2012 yılında Avustralya’da gerçekleşti. İlk senesinde 64 şehirde 2.500 katılımcıyla bir motosiklet sürüşü gerçekleştirdikten sonra büyümeye devam etti. Türkiye’de ilk kez 2014 yılında gerçekleşen organizasyona, bu yıl, 90 ülkede 500’den fazla şehirden, toplam 70.000 motor sürücüsü kendi şehirlerindeki sürüş etkinliğine katılım gösterdi.

Distinguished Gentleman’s Ride! 3. İçerik Fotoğrafı


2012 yılından beri, erkek sağlığına farkındalık yaratmak ve prostat kanserinin tedavisine destek için milyonlarca motosiklet sürücüsünün katıldığı organizasyonda, bugüne kadar 8 milyonun üzerinde bağış toplandı. Tüm motosiklet sürücüleri ücretsiz olarak sürüşe katılabiliyor ve organizasyona bağış yapabiliyor. The Distinguished Gentleman’s Ride’ın bağış partneri Movember'in hedefi, 2030 senesinde vaktinden önce erkek ölümlerini %25 oranında azaltmış olmak.

Distinguished Gentleman’s Ride! 4. İçerik Fotoğrafı

2017 DGR Tanıtım Afişi

Distinguished Gentleman’s Ride İstanbul!

Erkek sağlığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ‘The Distinguished Gentleman’s Ride’ bu yıl Motobike İstanbul’un katkılarıyla gerçekleşti. 

Distinguished Gentleman’s Ride! 5. İçerik Fotoğrafı

Distinguished Gentleman’s Ride! 6. İçerik Fotoğrafı

100’ün üzerinde motosiklet kullanıcısının katılım gösterdiği sürüş, bu yıl Türkiye'nin lider uluslararası motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı Motobike Istanbul’un organizatörü Messe Frankfurt İstanbul’un da katkılarıyla gerçekleşti. Sabah saatlerinde Kalamış Marina‘dan başlayan sürüş, öğleden sonra Messe Frankfurt Istanbul’un ev sahipliği ile Bostancı’da son buldu.

Distinguished Gentleman’s Ride! 7. İçerik Fotoğrafı

Destekleyenler
BİSED – Bisiklet Endüstrisi Derneği
MOTED – Motosiklet Endüstrisi Derneği
MOTODER – Motosiklet Sanayicileri Derneği

The Distinguished Gentleman’s Ride organizasyonuna destek veren Messe Frankfurt İstanbul’un düzenlediği Motobike İstanbul fuarı, önümüzdeki yıl 22 – 25.02.2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşeceğini belirtelim.

Distinguished Gentleman’s Ride İzmir!

Erkek sağlığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ‘The Distinguished Gentleman’s Ride’ bu yıl, İzmir’de 40’ın üzerinde birbirinden şık giyimli katılımcı ile Kahramanlar'daki Motostop lokasyonunda start aldı ve Karşıyaka’da sona erdi.

Distinguished Gentleman’s Ride! 8. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 9. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 10. İçerik Fotoğrafı


Epicsode ve Lamba Productions ve Kubilay Demirtaş‘ın fotoğraf çekimini gerçekleştirdiği organizasyon, son derece renkli görüntülere sahne oldu. 

Distinguished Gentleman’s Ride! 11. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 12. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 13. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 14. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 15. İçerik FotoğrafıDGR İzmir Hostu Çağdaş Öngen

DGR İzmir Hostu Çağdaş Öngen, organizasyon ve rota hakkında şunları söyledi: “Saat 11:00’de Kahramanlar Motostop lokasyonunda Ercan Bey’in sıcak karşılaması, The Black Ears’in sürücülerimiz için hazırlamış olduğu pocket square cep mendili sürprizi  ve The Distinguished Gentleman’s Ride briefingi ile başlayan yolculuğumuz, sahil şeridinden Balçova Bölgesi’ne doğru devam etti. Saat 12:00’de Caffe Nero Agora AVM lokasyonunda Caffe Nero Türkiye’nin sunduğu canlandırıcı kahve deneyimini takiben 13:30 itibariyle Üçkuyular Vapur İskelesi’nden feribot ile Bostanlı Bölgesi’ne doğru hareket edildi. Karşıyaka sahil şeridi, Bostanlı ve Mavişehir rotası Mavibahçe Kepler lokasyonunda 40 katılımcımız ile sonlandı. Kepler’de tadı damağımızda kalan atıştırma tabaklarını yudumlarken Aytunç Peksev, Murat Fidanboy ve Ahmet Çelik’e vermiş oldukları mükemmel destek için teşekkürlerimizi sunduk. Ümit Kılıçaslan ve Sevcan Güven’e Proraso & Marvis Türkiye adına hazırlamış oldukları bakım ürünleri, Kent Hastanesi İzmir’in sunmuş olduğu sağlık farkındalığı bilgileri ve paketleri ile The Distinguished Gentleman’s Ride ruhunu zenginleştirebilmemiz mümkün oldu. Bu harika günün gerçekleşmesi yönünde verilen tüm destek ve dostluk için çok teşekkür ederim! Seneye görüşmek üzere.“

The Distinguished Gentleman’s Ride İzmir'de Kubilay Demirtaş'ın Objektifinden Renkli Görüntüler:

Distinguished Gentleman’s Ride! 16. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 17. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 18. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 19. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 20. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 21. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 22. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 23. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 24. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 25. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 26. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 27. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 28. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 29. İçerik Fotoğrafı


Distinguished Gentleman’s Ride! 30. İçerik FotoğrafıYORUMLAR