DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!

Kask Yazar: Özlem Köseoğlu

DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!

2015 EICMA fuarında DNA şeklindeki standı ile ilgi çeken ünlü İtalyan kask markası Suomy ile birlikteyiz...

İtalyan Suomy’nin 2016 kask kolleksiyonunu tanıttığı açıklamada, “Suomy, kendine özgü özellikleri ile %100 sportmenliğe adanmış yeni tasarımlar yaratacak ve mevcut olanı geliştirebilecek yetenekler ile DNA’larında tutku ve çoşku olan bir şirkettir.” ifadeleri yer alıyor. Gelin hep beraber Suomy’nin 2016 için hazırlamış olduğu birbirinden sportif, güvenli ve konforlu kask kolleksiyonuna EICMA’da canlı canlı bir göz atalım…


DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!  1. İçerik Fotoğrafı


Güvenliği, rahatlığı teknoloji ile buluşturan ve asimetri motifleriyle heyecan verici bir etki bırakan sportif SR Sport, ultra hafif Sport Touring segmentteki MX Tourer, City grubundaki scooter ve şehir içi sürücüleri için renkli şeritleri ve minimalist renkleri, Karbon ve Kevlar gibi tamamen %100 İtalyan malzemeden üretilmiş ışıl ışıl Jet 70’s serisi, Suomy’nin yenilenmiş 2016 koleksiyonunda bulunan yeni modellerinden bazıları.


DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!  2. İçerik Fotoğrafı

 

“DNA Evrimi” (DNA Evolution) sloganıyla tanıtılan 2016 Suomy kolleksiyonu için Suomy standına gittiğimizde, iki büyük cam vitrin içerisinde oldukça ilginç bir şekilde DNA’nın sıralanış biçimini anımsatan birbirinden canlı ve renkli kasklar sergilenmekteydi.


DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!  3. İçerik Fotoğrafı


Ayrıca standın orta taraflarında çeşitli modellerden fuara katılan ziyaretçilerin denemesi için Suomy ve KYT’nin kaskları bulunuyordu. Bu arada KYT, Endonezya’da pazarın %70’ine hükmeden bir şirket ve 2014 senesinde Suomy, markanın Avrupa distribütörlüğünü alarak bir nevi işbirliği içerisine girmiş durumdalar.


DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!  4. İçerik Fotoğrafı


Ayrıca 2015 senesinde Moto2’de ikinci olan Alex Rins ve 2015 senesinde MotoGP’de iyi bir çıkış gösteren Ducati pilotu Andrea Dovizioso’da Suomy kullanan yarışçılardan. Suomy, pilotların zaferlerinden ilham aldıklarını, hedeflerine ulaşmak için yetenekleri takip edip projelerini de bu doğrultuda ilerlettiklerini 2016 koleksiyonu açıklamasında yer vermişti.


DNA’ları Olan Bir Kask Suomy 2015 EICMA’da!  5. İçerik Fotoğrafı

Andrea Dovizioso-MotoGP'den Bir Görüntü...


Daha fazla Suomy kask için galeri: http://www.motoron.com.tr/FotoGaleriDetay/2015-eicma-fuari-suomy-kasklar/0-528/

 

2016 Suomy Kask Koleksiyonu

Racing: SR Sport

Off Road: Alpha, Mr.Jump, Rumble

Sport Touring: Apex, MX Tourer, Halo

City: Citytour, Jet 70’s, 3logy

YORUMLAR