Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası 12-13 Nisan’da Hayrabolu’da Yapılacak

Motokros Yazar: Motoron

Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası 12-13 Nisan’da Hayrabolu’da Yapılacak

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesi, bu yıl Türkiye'de yapılacak Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak.

Seyir zevki ve yaşattığı heyecanla motor sporlarının en gözde etkinliklerinden olan Doğu Avrupa ve Türkiye Motokros Şampiyonaları 12-13 Nisan tarihlerinde Tekirdağ ilinin Hayrabolu ilçesinde koşulacak. Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı yarışlar Hayrabolu Motokros Parkuru’nda yapılacak. Başkent Motosiklet Kulübü’nün organize edeceği şampiyonada Avrupa’nın ve Türkiye'nin en becerikli, en korkusuz pilotları start demirine sıralanacak. Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı ile Türkiye Motokros Şampiyonası’nda sezonun ilk yarışında Hayrabolu Motokros Parkuru adeta motor sesleriyle şenlenecek.

Doğu Avrupa <a href=Motokros Şampiyonası 12-13 Nisan’da Hayrabolu’da Yapılacak 1. İçerik Fotoğrafı">

 

Şampiyonaya Türkiye'nin tanınmış birçok motokrosçusunun yanı sıra yurt dışından da güçlü ve iddialı motokrosçular katılacak. Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk ve Karadağ’dan gelecek sporcular yarış severlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

 

 Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası 12-13 Nisan’da Hayrabolu’da Yapılacak 2. İçerik Fotoğrafı

On kategoride yapılacak yarışlar, 12 Nisan Cumartesi günü teknik kontrollerin ardından antrenman ve sıralama turlarıyla start alacak. 13 Nisan Pazar günü ise iki etap halinde yarışçılar, start demirine sıralanacak.

YORUMLAR