in ,

Donmuş Motosiklet 4 Yılın Ardından Hayata Döndürüldü

Yazar: Atıl Arslan

2011 yılında büyük bir buz kalıbının içine konulan Victory V92 TC, 1 saatlik bir çalışmanın ardından tekrar hayata döndü!

Hikâyemizin kahramanı olan 2002 model Victory V92 TC, 2011 yılında İsveç Ice Otel’de su dolu bir sandığa koyulmuş ve 2 ay donması beklendikten sonra o yılki İsveç Motosiklet Şovu’nda izleyicilerle buluşmuştu. Ardından otelde sergilenmeye devam etmişti. Geçen 4 yılın ardından otel yöneticileri Stonetown Custom Shop ile anlaşarak motosikleti tekrar hayata döndürme kararı aldı.

 

Bir süre güneşte bekletildikten sonra buzları eriyen V92 TC, kontrol için Stonetown Custom Shop’un garajına çekildi. Yaklaşık bir saatlik çalışmanın ardından sadece benzini, aküsü, yağı değiştirilen ve hava filtresi temizlenen motosiklet sorunsuzca çalıştı.

 

Donmuş Motosiklet 4 Yılın Ardından Hayata Döndürüldü 1. İçerik Fotoğrafı

 

Konuyla ilgili açıklama yapan İskandinavya Victory pazarlama müdürü Niklas Frisk : “ Bu motor biz dondurmadan önce çok zorlu süreçlerden geçti. Tam anlamıyla bir deneme motoruydu. Amerika’daki R&D fabrikasında 300.000 km testinden geçtikten sonra, avrupadaki ustaların motoru tanıyıp; nasıl servis ve tamir yapmaları gerektiğini öğrenmeleri için İsveç’e getirildi. Buda demek oluyor ki motoru yüzlerce kez sökülüp tekrar toplandı. Her şeye rağmen 4 yılın ardından da büyük bir güçlük çıkarmadan çalıştı. “ dedi.

 

Donmuş Motosiklet 4 Yılın Ardından Hayata Döndürüldü 2. İçerik Fotoğrafı

 

Konu hakkında konuşan bir diğer kişi olan Stonetown Custom Shop’un sahibi Andreas Sedin : “ Bir motosiklete yapılan bu denli işkenceye rağmen hala çalışıyor olması inanılmaz” açıklamasını yaptı.

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Plastikten Custom Motosiklet Üretmek

2015’de Heyecanla Beklenen Yurtdışı Motosiklet Fuarları!

REKLAM