Dorna ve Motul'dan MotoGP İçin Büyük Anlaşma!

MotoGP Yazar: Ahmet TEZCAN

Dorna ve Motul'dan MotoGP İçin Büyük Anlaşma!

MotoGP Dünya Şampiyonası ticari hak sahipleri Dorna Sports S.L ve Fransız yağ üreticisi Motul, MotoGP isim sponsorluğu, lisanslama ve ayrıca WorldSBK ve Junior Dünya Şampiyonaları'nın dahil olduğu önemli bir partnerlik anlaşmasını duyurmaktan mutluluk duyuyorlar. Detaylar için okumaya devam edin...

Özellikle bu uzun vadeli anlaşma ile Motul, 2015 MotoGP sezonunda Assen, Motegi ve Valencia yarışlarında isim sponsoru olacak ve 2016 sezonunda bu yarışlara Arjantin yarışı da eklenecek. Ayrıca 2016'da bu anlaşmanın önemi, Motul'un Dünya Superbike Şampiyonası seri sponsoru olması ile kanıtlanacak.


Dorna ve Motul'dan MotoGP İçin Büyük Anlaşma! 1. İçerik Fotoğrafı

Motul'un serilere dahil olmasıyla birlikte MotoGP ve WorldSBK yarışlarının her birinin pistlerinde reklamları bulunacak ve bu sayede Motul, müşteriye ulaşma açısından güçlenmiş olacak. Eğer Motul'un motosiklet yarışları dünyasına nasıl daldığına dair bir kanıt aranıyorsa, firmanın Moto3 Junior Dünya Şampiyonası'nda mücadele eden Asia Talent Team'e yapacağı teknik destek gösterilebilir.

 

Ayrıca Motul ve Dorna Sports SL, müşterilerin her istediklerine ulaşmak için takip edeceği ve MotoGP Dünya Şampiyonası yıldızları ile etkileşime geçebileceği bir durak niteliğinde olan, #MotoGPBuzz hashtag'i altında bir sosyal medya merkezi oluşturacak. MotoGP hayranları, #MotoGPBuzz ile sosyal medya odaklı yarışmalarda yer alabilecek ve trend tespit araçlarına erişerek MotoGP hakkındaki sosyal konuşmaların hiçbirini kaçırmayacaklar. Bu yeni platform 2015 yılının 3.çeyreğinde aktif olacak.Dorna ve Motul'dan MotoGP İçin Büyük Anlaşma! 2. İçerik FotoğrafıMotul Yönetim Kurulu Başkanı Hervé Amelot: "Dorna ve Motul arasındaki bu genişletilmiş iş birliği, motosiklet yarışlarına dair uzun vadeli taahhütümüz için doğal bir ilerleme. Artık birçok alanda ve üstelik fabrikalar ve takımlar ile olan teknik ortaklıklarımızla bir arada çalışmamızı sağlayan ve Dorna'yı tanıtımı ve yükümlülükleri açısından destekleyen global bir anlaşma mevcut." dedi.

 

Dorna CEO'su Carmolo Ezpelata ise anlaşma hakkında: "Motul ve Dorna Sports, daha önce görmediğimiz bir anlaşmaya ulaştılar. MotoGP Şampiyonası'nın ne kadar değerli bir platform olduğunu kanıtlayan şey sadece Motul'un dört yarışımızdaki isim sponsorluğu değil, onun World Superbike ve Asia Talent Team'e dahil oluşu bize tam bir çapraz plaformu Dünya'nın motosiklet topluluğuna sunabileceğimizi gösteriyor. Bu partnerliğin hem Motul için hem de Dorna Sports için muazzam derecede yararlı olacağından eminim."

YORUMLAR