Dört Kez WSBK Şampiyonu Carl Fogarty’nin Son Durumu!

Çeşitli Yazar: Efe Kutlu

Dört Kez WSBK Şampiyonu Carl Fogarty’nin Son Durumu!

WSBK’nin kralı ve Foggy lakabı ile bilinen Carl Fogarty, Dirt Quake’te ciddi olarak yaralandı, fakat durumu iyiye gidiyor.

Dört kez Dünya Superbike Şampiyonu olan Carl Fogarty’nin, iki gün önce katıldığı Dirt Quake organizasyonunda yaşadığı kaza, kırık kürek kemiği, yarılmış bir ciğer ve kırık kaburgalar ile sonuçlandı. "Foggy" lakabıyla anılan Carl Fogarty, bu olayın ardından hastanedeki yatağından eşi Michaela’ya bir daha yarışmayacağına dair söz verdi. 

Dört Kez WSBK Şampiyonu Carl Fogarty’nin Son Durumu!  1. İçerik Fotoğrafı

İngiltere’nin King's Lynn şehrinde gerçekleşen organizasyonda Guy Martin ve Neil Hodgson’ın yanı sıra Fogarty de onur konuğuydu. Altı turun beşinde de lider olarak finale giderken Hooligan yarışında ciddi bir kaza geçirdi.

Dört Kez WSBK Şampiyonu Carl Fogarty’nin Son Durumu!  2. İçerik Fotoğrafı

Durumu iyiye giden Fogarty, kaldırıldığı Norfolk’taki hastaneden kazanın sonuçlarını ve eşinden özür mesajını da Instagram hesabından paylaşmayı unutmadı. 

Dört Kez WSBK Şampiyonu Carl Fogarty’nin Son Durumu!  3. İçerik Fotoğrafı
Ducati Takımı ile sayısız başarıya damgasını vuran Carl Fogarty

Babası da motosiklet yarışçısı olan Carl Fogarty, Dünya Superbike Şampiyonası’nın şampiyonluk ve kazandığı yarış sayısı açısından en başarılı pilotlarından birisi olarak biliniyor. 2000 senesinde emekli olan, keskin virajlara yüksek hızla giriş stiliyle ünlü olan Foggy’nin, dört Dünya Superbike Şampiyonluğu ve 59 galibiyeti bulunuyor.

YORUMLAR