DRD Motorbikes Honda Bayi Açıldı

Sektörel Yazar: Motoron

DRD Motorbikes Honda Bayi Açıldı

Honda DRD Motorbikes bayi, Derindere Şirketler Grubu ile Honda’nın işbirliği ve Honda Türkiye Başkanı Hideto Yamasaki’nin de katılımıyla İstanbul’un hızla gelişen ilçesi Ataşehir’de açıldı.

 Sabah saatlerinde kapılarını misafirlere açan Honda, bizi daha önce görmediğimiz bir mağaza dizaynıyla karşıladı! DRD şirketler grubu CEO’su Aytekinhan Yıldırıcı’dan öğrendiğimize göre bütün mobilya ve eşyalar bu mağazaya özel tasarlanmış. Ayrıca diğer mağazalarında yeniden elden geçirileceği ve yeni konsepte adapte edileceğini öğrendik. Kapıdan adımınızı atmanızla sağda ve solda olmak üzere 2 Goldwing ve devamında yeni çıkan modelleri daha yakından inceleme fırsatı bulduğumuz showroom’la karşılaştık. Mağazanın içine doğru ilerleyince sizi o farklı tasarımıyla ekipman ve aksesuar bölümü karşılıyor. Burada mimarlar daha önce gördüğümüz o basık ve klasik görünümden uzak ferah ve sıcak bir ortam tasarlamayı başarmışlar.


DRD Motorbikes Honda Bayi Açıldı 1. İçerik FotoğrafıAytekinhan Bey’in konuşmasında özel olarak teşekkür ettiği bu mimarlar mağazayı gerçekten farklı kılmayı başarmış. Yeterince mağazadan bahsettik, şimdi içeride neler bulacağımıza gelelim. En çok ilgimizi çeken, Türkiye’ye distribütörlüğü yeni alınan Premier kasklar oldu. Üst ve orta segment kasklar üreten Premier firması, gerçekten içerisinde farklı tasarımları ve rakiplerine nazaran uygun fiyatıyla sektörde kısa sürede ilgiyi üzerine çekebileceğe benziyor. Ayrıca bu mağazada Spidi markalı birçok yeni ürün de meraklılarını bekliyor olacak. Mağazayı gezerken Mototal Honda’nın muhasebe müdürü Alişan Akdemir ile de küçük bir sohbet fırsatı yakaladık. Genel olarak satışlardan bahsederek dünya ve özellikle Türkiye’deki motorlu taşıtlardan alınan uçuk vergi oranlarının, satışları her yıl giderek düşürdüğünü ve olan ilgiyi azalttığını söyledi. Sonrasında fiyat listesine bir göz atma şansı buldum ve içimde gülme isteği uyandı.


DRD Motorbikes Honda Bayi Açıldı 2. İçerik FotoğrafıŞu anki satış fiyatın yaklaşık 100.000 TL olan Goldwing’in KDV ve ÖTV’siz fiyatının 60.000 TL olduğunu görmemle Alişan Bey’e hak vermem bir oldu. Aslında motosikletlerin çok ucuz olduğunun farkına vardım ve derin düşüncelerle mağazada dolaşmaya devam ettim. Neyse bardağın dolu tarafına dönersek, DRD Motorbikes’da şu anda Spacy, Pcx 150, Wing ve Forza olmak üzere 4 adet test motoru olduğunu söyleyelim. ”Yeni modellerinde test motorlarını görebilecek miyiz?” diye sorduğumuzda ise; Crosstourer, Nc750s ve CB650F’in önümüzdeki günlerde teste açılmasının planlandığını öğrendik. Test etmek isteyenlerin dikkatine! Biz DRD Motorbikes Honda’yı gerçekten profesyonel ve özenilmiş bulduk. Çalışan ve işletenlerin kendisi de motosiklet tutkunu olan insanların sektöre yeni bir hava getirilmesini oldukça güzel bulduk. Siz ne dersiniz?

YORUMLAR