Ducati'den Rekor Satış

Sektörel Yazar: Batuhan Emrem

Ducati'den Rekor Satış

Ducati 2013 yılında 44,287 adet motosiklet satarak kendi rekorunu kırmış oldu.

İtalyan motosiklet üreticisi Ducati için işler yolunda gözüküyor. Seksi ve sportif motosikletleriyle son yıllarda ön plana çıkan marka geride bırktığımız yıl toplamda 44,287 adet motosiklet satarak 2012 yılında elde ettiği 44,102 adet satışı geçti ve böylece kendi rekorunu kırmış oldu.

 

Markanın şefi Claudio Domenicali elde ettikleri bu başarı ile ilgili olarak. “2013 yılında elde ettiğimiz sonuçlardan ötürü oldukça sevinçli ve gururluyuz. Özellikle Doğu Avrupa pazarı konusundaki şüphelerimize rağmen Ducati olumlu sonuçlar elde ederek motosikletlerimizin kalitesini ve markanın değerini göstermiş oldu. İkinci yılımızda, 44,000 kadar motosiklet satarak rekor sonuçlar elde ettik. Bunda elbette Hypermotord ve 899 Panigale gibi modellerin de yardımı oldu.

 

Ducati'nin satışlarının %51'i Avrupa içinde olsa da en fazla paya sahip olduğu pazar ise bütün satışların içinde %24'lük oranla ABD oldu. Ducati'nin en fazla paya sahip olduğu ikinci pazar ise %11.3 ile kendi ülkesi olan İtalya. Üçüncülük ise %10.3 ile Almanya'nın. Ducati'nin bu satış rekorunu elde etmesindeki bir başka unsursa 2013 yılında Asya pazarında yakaladığı %26'lık artış.

 

2013 yılında elde ettiği başarıyı katlayarak 2014 yılında da gerçekleştirmek isteyen Ducati'den Domenicali: “Üretim alanındaki sürekli gelişme ve yeni pazarlarda elde ettiğimiz başarı markamızın 2014 yılında da büyümeye devam etmesi yolunda bizlere güven veriyor. Elde ettiğimiz bu sonuçlar yeni modellerin geliştirilmesi yönündeki planlara doğruca devam etmemizi sağlayacak. Çatısı altında bulunduğumuz Audi Group'un, teknoloji ve tasarım alanındaki durmadan ilerleyen yeniliklerin izinden gitmek üretim stratejimizin temelini oluşturmakta.” diyerek Ducati'nin geleceğine oldukça parlak baktığını belirtmiş oldu.

 

Ducati'den Rekor Satış 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR