Ducati'den Scrambler Fısıltıları Geliyor.

Yeni Model Yazar: Batuhan EMREM

Ducati'den Scrambler Fısıltıları Geliyor.

5 yıla yakın süredir İtalyan markanın yeni Scrambler'ı üreteceği dedikoduları vardı. Markaya yakın kişiler bu söylentinin önümüzdeki yıl gerçekliğe kavuşacağını söylüyor.

Ducati'nin eski Scrambler'ları 1962 yılından itibaren 250, 350 ve 450 cc'lik olan tek silindirli versiyonlarıyla yarattığı şık görüntüyle hafızalarda yer etmişti. Şimdi bu yaşlı kurtların torunları ise yine retro bir tasarıma sahip gövdeleriyle yolları süslerken güçlerini şu anki Monster gamının motoru olan hava soğutmalı V-Twin'den alacaklar.

 

İnternette yer alan iddiaların aksine Ducati'nin 696 Monster motoru yerine 796 Monster motorunu kullanması bekleniyor ki bu durumda Ducati'nin hedefinin orta sınıf bir motosiklet üretmek yerine daha sofistike ve pahalı bir motosiklet alacak olan müşterilere yönelmek olduğu ortaya çıkıyor. Scrambler tarzında retro tasarıma ve ruha sahip motosiklet üreten fazla marka olmamasıyla, yeni Scramblerla Ducati'nin, kataloğunda diğer firmalara göre bir farklılık yaratacağı ise ortada.

 

Ducati aynı zamanda Scrambler ismini yalnızca bir motosiklet modelinde kullanmayacak; bu ismi bir marka haline getirerek örneğin oyuncak,aksesuar, t-shirt, deri ürünleri, parfüm gibi başka ürünler de çıkartmayı planlıyor. Yani Scrambler sahibi bir sürücü aynı zamanda bunu hayat tarzına da yansıtabilme imkanı bulacak.

 

Şu an için Ducati yetkilileri projeyle ilgili kesin hiçbir açıklama yapmış olmasa da Ducati'nin Scrambler modelini 2014 yılının sonlarına doğru son şeklini alacağı ve bir sonraki yıl da galerilerde yer edineceği düşünülüyor.

Ducati'den Scrambler Fısıltıları Geliyor. 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

 

YORUMLAR