in

DUCATİ DIAVEL MAKYAJLANDI

Yazar: Ali Nazım Aslan

Makyajlı modelin Geneva Motor Show’da görücüye çıkması bekleniyor.

2010 Kasımında EICMA fuarında tanıştığımız Diavel’in tasarımı bizler için hala tazeliğini korusa da, Ducati makyaj zamanının geldiğini düşünmüş olsa gerek. Söylentilere göre yeni modelin tanıtımı 6 Mart’ta başlayacak olan Geneva Motor Show’da yapılacak. Geneva fuarı aslında bir otomobil fuarı olsa da, Ducati’nin sahibi olan Audi’nin makyajlı Diavel’den beklentisi büyük.

Ducati şu ana kadar makyajlı modelin detaylarını iyi gizlemiş olsa da, geçen sene ortaya çıkan casus fotoğraflardan görebildiğimiz kadarıyla, operasyondan sonra Diavel, LED teknolojisi kullanan yeni bir far grubuna, yenilenmiş yan panellere, yeni bir egzost sistemine ve yeni sinyal lambalarına kavuşacak.

Kozmetik değişiklerin yanı sıra, yeni modelin Ducati’nin çift bujili yeni motorunu kullanması bekleniyor. Monster 1200 ve Multistrada’da kullanılan motor, Diavel için biraz daha fazla güç üretecek. Halihazırda Diavel’de kullanılan 1198’den alınmış tek bujili Testastretta 11° motor, 150 bg.’lik Multistrada’dan 12 bg. ve 145 bg.’lik  Monster 1200’den ise 17 bg. daha fazla güç üretiyor. Yeni model, güncel 162 bg. yerine 170 bg. güce ulaşacak gibi.

Makyajlı modelin Avrupa’da Nisan ayı ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Avrupa’da ki bayilere göre yeni model 3 paketle satılacak. Carbon paketinin dışında, şu anda ki Dark paketi yerine “Stealth” paketi gelecek.

2011’den beri Diavel kendi hayran kitlesini oluşturmuş özel bir model. Bu tazelemeyle, Ducati için zaten iyi giden Diavel satışları biraz daha canlanacak gibi.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

2014 Zero SR’dan ilk izlenimler!

Egzotik çiçek Lotus C-01

REKLAM