Ducati GP15 ve MotoGP Takımı

MotoGP Yazar: Batuhan Emrem

Ducati GP15 ve MotoGP Takımı

2015 yılında MotoGP’de yarışacak olan Ducati Team motosiklet ve yarışçılarını tanıttı.

Ducati’nin merkezi Borgo Panigale’de geçtiğimiz gün tanıtalan yeni Desmosedici GP15, 2015 yılında Ducati MotoGP Takımı’ndan Andrea Dovizioso ve Andrea Iannone’nin kontrolünde olacak.

 

Ducati Auditorium’da yaptığı açıklamada Ducati’nin CEO’su Claudio Domenicali: “Ducati Corse’de geçtiğimiz son aylar içerisinde tanık olduğum ruh hali bana MotoGP projesine başlanılan 2003 yılındaki hayranlık ve hevesi anımsattı. Pek çok açıdan devrimsel nitelik taşıyan yeni GP15, Ducati Corse’deki herkesin içinde barındırdığı gururu ve arzuyu barındırıyor ve ben onlara bu çabalarından ötürü çok teşekkür ediyorum. Motosikletin montajını, motor performans testlerini ve ilk testlerini bizzat takip ettim ve motosikleti ilk çalıştırdığım anda ona karşı çok yoğun bir duygu ve sadakat hissettim. Şu an yalnızca yolun başındayız ancak eminim ki ilerleyen süreçte emeklerimizin karşılığını alacağız. Ducati 2014 yılını harika şekilde, satış rekorlarıyla ve arka arkaya beş yıl boyunca büyümesini devam ettirdiği bir grafikle tamamladı. Yarışmak her zaman DNA’mızı oluşturan bir parça olmuştur. 2015 yılında kendimize güveniyoruz ve bu sebeple iki Andrea ve tüm takım için en iyisini diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati’nin yeni MotoGP yarış motosikletiyle ilgili olaraksa Ducati Corse Genel Müdürü Luigi Dall’Igna: “ Malezya’da yapılacak testlerde ilk kez gün ışığına çıkacak olan Desmosedici GP15, bazı aerodinamik unsurları benzer olsa bile iki hafta önce Sepang’da kullandığımızdan tamamen farklı yeni bir motosiklet. GP14.3 üzerinde bazı büyük yazılım değişiklikleri yapmıştık ki bunları GP15’e de aktarmak oldukça kolay oldu ancak aynı zamanda süspansiyon, şasi ve motor üzerinde de değişiklikler yapıldı. Başlangıçta GP15, GP 14.3 ile aynı ayarlarla yola çıkacak olsa da daha fazla ayarlanabilme imkanı sunuyor. Bu yılki hedefimizde oldukça hırslıyız çünkü en azından bir yarış kazanmak istiyoruz. Yarışı kazanmak iki dev olan Honda ve Yamaha ve onların şüphesiz en iyi 4 yarışçısının önünde bitirmek anlamına geliyor ki bu konuda da rakipleriyle eşit koşullarda savaşacak olan Dovizioso ve Iannone’a güveniyoruz.”

 

Desmosedici GP15 piste ilk kez 23-26 Şubat tarihleri arasında Malezya-Sepang’daki ikinci test turlarında çıkacak.

 

Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 2. İçerik Fotoğrafı
Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 3. İçerik Fotoğrafı
Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 4. İçerik Fotoğrafı
Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 5. İçerik Fotoğrafı
Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 6. İçerik Fotoğrafı
Ducati GP15 ve MotoGP Takımı 7. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR