in

Ducati Motosiklet Üretimine Geri Döndü

ducati

Ducati, Bolonya/İtalya’da bulunan Borgo Panigale fabrikasında üretime devam etme kararı aldıklarını açıkladı. İtalyan motosiklet üreticisi, Koronavirüs‘ün yayılmasını önlemek için üretimi 13 Mart tarihinden bu yana askıya almıştı.

ducati çalışanı
Maskeli Bir Ducati Çalışanı

Üretim süreci, 27 nisan tarihinde öncelikle atölye çalışanları, sonrasında da motor montaj işçilerinin dönüşüyle aşamalı olarak devam etmeye başladı. Motosiklet montajı çalışanları ise 28 nisanda iş başı yaptılar. Evden çalışabilen Ducati işçileri evden çalışmaya devam edecekler.

 

Ducati Hypermotard Çift Başlı Bir Ejderhaya Dönüştürüldü yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz

ducati fabrika
Ducati Fabrikası ve Bir Çalışan

Ducati, maske kullanımı ve fabrikada aynı anda bulunan kişilerin sayısını azaltmak amacıyla aşamalı çalışma saatleri gibi ek tedbirler de alacak.

claudio domenicali
Claudio Domenicali

Ducati CEO’su Claudio Domenicali, üretime dönme kararları hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Domenicali: “Devam etmeye hazırız, geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde riskleri en aza indirmek için çok çalıştık. Buna rağmen çok dikkatli olacağız. Virüs hâlâ yayılma sürecinde bu yüzden olası tüm bulaşma yollarıyla mücadele etmek için dikkati olmalıyız.”

“Fabrikada bulunan tüm insanların maske takmasının nedeni budur, az sayıda olsalar da çalışanları bugün mevcut olan ve vücut sıcaklığı testiyle tespit edilmeyen asemptomatik pozitiflerden korumamız gerekiyor.”

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

En iyi motor kaç silindirli olmalıdır?

smaug

Rolex ve Ejderhalardan İlham Alan Smaug İle Tanışın!

REKLAM