in

Ducati Multistrada V4 Arazide Görüntülendi

 Ducati uzun süredir yeni Multistrada’sı için çalışıyor. Geçtiğimiz aylarda yolda test edilirkn görüntülenen Ducati Multistrada V4 şimdi ise arazi şartlarında fotoğraflandı. Fotoğraflar casus fotoğraf olarak basına yansısa da netlik ve çekim açılarını düşününce pek de casus gibi durmuyorlar, zira hepsi bir hayli net ve yakından çekilmiş. Ducati fabrikasının yakınındaki bir arazide çekilen fotoğraflarda motosiklet tamamlanmış gibi duruyor, bu versiyon piyasaya sunulacak versiyonla aynı veya çok yakın olabilir. 

Ducati Multistrada V4 Yeni Bir Blokla Gelecek

Ducati Multsitrada V4
Çekilen fotoğraflarda tek taraflı yerine çift taraflı bir maşanını tercih edildiği görülüyor.

 Ducati, Panigale serisi ile kullanmaya başladığı V4 motor bloğunu Streetfighter V4’te kullanmış ve bloğun kullanım alanlarını arttırmıştı. Şimdi Multistrada da aynı işlemden geçiyor fakat söylentilere göre Ducati Streetfighter’da yaptığı gibi bloğu ufak ayarlamalar ile sevilen motosikletinde kullanmayacak. Panigale ve Multistrada’nın ihtiyaçları farklı olduğundan dolayı Ducati Multistrada V4 için V4 motor bloğu baştan tasarlanarak motosikletin ihtiyaçlarına uydurulacak. Bu İtalyan firma için maliyetli olsa da oldukça mantıklı. Pistte gazlayan bir Panigale ile ormana dalmış bir Multistrada motor bloğundan aynı istekleri yapmayacaklardır.

 Göze çarpan bir diğer değişiklik ise tek taraflı maşa tasarımından vazgeçilmesi. Fotoğraflarda görülene göre Ducati Multistrada V4 için çift taraflı maşa kullanacak. Daha önce Multistrada 950’de de bu maşa kullanımı görmüştük. 950 ile benzerlikler burada sınırlı değil. Ön lastik de daha iyi bir arazi performansı için 19 inçe yükselmiş. Ducati’nin motosikletinde sadece 19 inç kullanmayabilir. V4’ün performansını uzun asfalt yollarda deneyimlemek isteyen kullanıcılar mutlaka olacaktır. 

Radarlı Hız Sabitleme Multistrada’ya Da Geliyor

Multistrada Radar
Önde tarafta farların arasında kalan siyah cihaz bir radar sistemi

 BMW’nin aldığı patentte de bahsetmiştik. Radar destekli adaptif hız sabitleme sistemi kesinlikle yeni bir şey değil. Birçok araba bu sistemi uzun süredir kullanıyor. Fakat BMW bu sistemin patentini alarak piyasaya sürdüğünde bu sistem motosiklet dünyası için bir ilk olma niteliğini taşıyordu. Şimdi Ducati MultistradaV4 de yarışın dışında kalmamak adına bu sistemi kullanacak gibi. Motosikletin ön tarafında bulunan cihaz motosikletin önündeki yolu tarayarak olası tehlike ve araçların önceden fark edilmesine olanak sağlıyor. Bu uzun yolda sürücünün işini kolaylaştırabilir. 

Yeni Ducati Multistrada V4 için henüz bir satış tarihi yok. Güncel Ducati Modelleri için Korlas’ın internet sayfasına bakabilirsiniz.  

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MotoGP Misano Franco Morbidelli İlk Yarışını Kazandı

G 310 R ve GS Modelleri Yenileniyor

REKLAM