Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi

WSBK Yazar: Ahmet Köseoğlu

Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi

SBK Ducati Alstare Takımı Ducatİstanbul tarafından düzenlenen etkinlikte hayranları ile buluştu.

Team SBK Ducati Alstare ekibi 11 Eylül 2013 Çarşamba günü Baltalimanı Oba Restoran'dadüzenlenen İmza Günü'nde hayranları ile buluştu.

 

Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati'nin deneyimli yarışçısı Carlos Checa ve Superstock şampiyonu Ayrton Badovini Türkiye Ducati Kullanıcıları Kulübü Ducatistanbul'un düzenlediği imza gününde Türk hayranları ile buluştu.

 

 

Oldukça neşeli geçen etkinlikte, hayranları yarışçılara posterlerin yanısıra, kasklarını, montlarını, tişörtlerini ve motosiklet depolarını imzalattı. 

 

Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi 2. İçerik Fotoğrafı

 

İmza gününde Carlos Checa ile yaptığımız röportajda İspanyol yarışçı: "Türkiye'ye bu 4. gelişim. burayı gerçekten seviyorum. İstanbul çok güzel ama çok büyük bir şehir. Heryerini gezmek zaman alıyor. Takımın birkısmıyla Kapadokya'tarafıın da görmek istiyoruz" dedi. 

Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi 3. İçerik Fotoğrafı

 

İntercity İstanbul Park Pisti'ni sorduğumuz yarışçı: "İstanbul Park benim sevdiğim hızlı pistlerden biri. Özellikle yukarıya doğru çıkılan 3. virajı ve 'sol, sol, sol' dönüşlü 8. virajı çok seviyorum. Hedefimiz bu yarıştan iyi bir souçla dönmek ancak SBK kuralları 2 silindirli motosikletler üzerine ciddi dezavantajlar içeriyor. Açıkçası motosiklet değil ancak bu kurallar bizim hızımızı kesiyor" dedi. 

 

Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi 4. İçerik Fotoğrafı

Etkinlikte Ayrton Badovini ve Carlos Checa'ya plaket ve İstanbul'u anlatan kitaplar hediye edildi.

 

Buluşmada konuştuğumuz Alstare Ducati Takımı'nın 2. pilotu Ayrton Badovini ise: "Bu benin Türkiye'deki ilk yarışım olacak. Heyecanlıyım benim için herşey yeni. Carlos okadar alışmış ki kendisi taksiye binip gezip geliyor. Pistle ilgili çok şey bilmiyorum. SAnırım ilk antrenmanlarda birilerini takip etmem gerekecek" dedi.

 

Ducati Panigale Pilotları Boğaza İndi 5. İçerik Fotoğrafı

 

Dünya Superbike Şampiyonası 12 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Park'ta düzenlenecek basın toplantısı sonrasında resmen başlamış olacak. Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan bu etkinliği kaçırmayın.

YORUMLAR