Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer!

WSBK Yazar: Can Deniz

Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer!

WSBK’nin Almanya’da gerçekleşen raundunun iki yarışını da Ducati Takımı’nın pilotu Chaz Davies kazandı.

Prosecco DOC Almanya Raundunun ikinci yarışında, galip gelen Aruba.it Racing - Ducati Takımı’ndan Chaz Davies’i, Kawasaki Racing Takım pilotu Jonathan Rea ve ardından takım arkadaşı Marco Melandri takip etti.

Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 1. İçerik Fotoğrafı

Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 2. İçerik Fotoğrafı

Böylece Şampiyona’nın bitmesine dört yarış kala, genel sıralamada lider olan Jonathan Rea, ikinci sırada yer alan takım arkadaşı Tom Skyes ile puan farkını 70’e çıkardı. 

Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 3. İçerik Fotoğrafı

Başarılı bir hafta sonu yaşayan Ducati pilotu Davies; “Harika bir yarıştı ve her dakikasından zevk aldım. Pazar günkü yarış, gridden üçüncü sıradan yolumuza devam etmek için çok çalıştığımızdan Cumartesi’den farklı oldu. İyi bir start yapmıştık ve ilk birkaç turda liderlik mesafesindeydik bu yüzden harekete geçen Rea’yı gördüğümde onun ve Marco’nun peşine düşmeye çalıştım. Onları geçmek kolay değildi fakat sonra sadece kendi tempomu belirlemeye çalıştım. Temiz sürdüm ve hata yapmamaya çalıştım. 1’36 derecelik ritmimizden şaşırmıştım, bir ay önce buradaki testlerden beri kesinlikle geliştik ve bu durum herkesin çaba gösterdiğini işaret ediyor. Portimao’ya gitmekte kendime güveniyorum. Fakat şimdilik bu çifte galibiyetten keyif alacağız ve bir sonraki mücadele için hazırlanacağız.” açıklamalarında bulundu.

Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 4. İçerik Fotoğrafı
Marco Melandri

Bir sonraki WorldSBK aksiyonu, 15-17 Eylül tarihleri arasında Autodromo Internacional do Algarve, Portimão Portekiz’de yapılacak. 

WSBK Prosecco DOC Almanya Birinci Yarış Sonuçları
Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 5. İçerik Fotoğrafı

WSBK Prosecco DOC Almanya İkinci Yarış Sonuçları
Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 6. İçerik Fotoğrafı


WSBK Genel Sıralama
Ducati Pilotu Davies’ten Çifte Zafer! 7. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR