Ducati Scrambler 2015'te...

Yeni Model Yazar: Batuhan EMREM

Ducati Scrambler 2015'te...

Sihirli kürenin mistik yüzeyinde 2015 için Ducati Scrambler alametleri görülüyor.

Ducati tarihi ve kendine has olan çizgisinden ödün vermemekle övünen bir marka. Yine de ürün gamında neo-retro hiçbir model bulunmuyor. Son yıllarını olağanüstü performansa sahip hafif ve güçlü motosikletler yapmak üzere beygir güçleri ve tork değerleri üzerine kafa patlatarak geçirmekten olsa gerek, nihayetinde türlü versiyonu bulunan bir Panigale yaratmayı başarmış olsa da kataloğunda bulunan bu eksikliği gözünden kaçıdı. Aslında neo-retro sınıfı konusunda çoğu marka yeni yeni adım atmaya başlamış durumda. Bonneville ile Triumph, W800 ile Kawasaki ve V7 kardeşleri ile Moto Guzzi neo-retro sınıfını ayakta tutan son kalelerken nihayet Honda CB1100 ve Yamaha SR400 gibi modellerle yardıma koşarak bu gamı tekrardan doğrultmaya başladılar.

 

Ducati'nin bir Scrambler üreteceği söylentisi uzuzn zamandır dolaşsa da bu gerçekliği pek somut kanıtlara dayanan bir bilgi değildi. Bologna'lı firma sonunda Scrambler adında bir model yaratacağını duyurdu. Basına verilen temsili fotoğraflara göre yeni Ducati tahmin edilebileceği gibi geleneksel hava-soğutmalı L-Twin motorunu kullanıyor. Tasarıma açısından alışılan Ducati çizgisine sahip olsa da 17''l bir scramble karakterisitiği olan yükseltilmiş egzoz bu Ducati'de gözükmüyor. Yine de yüksek gidonu dik bir oturuş pozisyonu sağlayarak spor odaklı agresif bir sürüş yerine daha konforlu sürüş sunucaktır. Monster gamına göre daha uzun sönümlemeye sahip süspansiyonlarıyla da arazide olmasa bile bozuk yollarda hız kesmeden yolları yutabilmeye uygun görünüyor. Yani karşımızda tam anlamıyla “Ducati'nin yapacağı Scrambler da zaten böyle olmalıydı.” dedirten yol odaklı bir motosiklet duruyor.

 

Firma motosikleti 2015 yılında satışa başlayacak, o zamana kadar elbette araç üzerinde değişikliklerin yapılacak olduğunu unutmamak gerekir. Ducati'nin bu yeni modeli özellike Avrupa'da oldukça yoğun bir talebi olan neo-retro türüne eklenen yeni bir kan olmakla birlikte şüphesiz bu tarz bir motosiklete sahip olmak isteyn Ducati hayranlarını sevindirecektir.

Ducati Scrambler 2015'te... 1. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR