in

Ducati Scrambler Gelecekte Böyle Gözükebilir

Ducati’nin ArtCenter College Of Design’ile yaptığı işbirliği sonrası, yeni Ducati Scrambler’ın geleceği okulun öğrencilerinin tarafından şekillenebilir

Yan taraf

Önerilen Projeler arasında Elektrikli bir Scrambler da bulunuyor

 Yapılan işbirliği ile Kaliforniya’daki ArtCenter College Of Design öğrencileri, Ducatinin İtalya’daki dizayn merkezinde staj yapma imkanı buldu. Bu işbirliği süresince öğrencilerden Ducati Scrambler modelinin gelecekteki halini modele kendi bakış açıları ile tasarlamaları istendi. İçlerinde elektrikli ve arazi özellikli motosikletler olan 10 adet proje arasında kazanan tasarım, daha klasik bir bakış açısı yakalayan Peter Harkins’in tasarımı oldu.

Tasarımın ön tarfında gaga şeklinde bir çamurluk bulunuyor

“ Peter Harkins’in tasarımı Ducati’nin değerlerinden ilham alırken Scrambler için en önemli noktalar olan hafiflik, çizgilerin sadeliği ve X şeklinde dikkat çeken ön far gibi önemli noktalara değiniyor.”

Andre Ferraresi, Ducati Design Center Direktörü.
Egzoz küçültülerek selenin yanına yerleştirilmiş

 Tasarımda V-Twin yerine tek silindirli bir motor bloğu kullanılıyor. Egzozun küçülerek selenin yanına gelmesi ve deponun küçültülüp keskin hatlara kavuşturulması Scrambler’ı daha kompakt bir hale getirmiş. Cross motorlarının izlerini ön taraftaki gaga şeklindeki çamurlukta görmek de mümkün. 

Harkins aynı zamanda arka süspansiyonu yeniden tasarlayarak, süspansiyonu arka maşaya bir destek ile bağlamış. Bu yöntem sürüş yüksekliğinin ayarlanmasına olanak verirken aynı zamanda süspansiyonu kirden ve yoldaki atıklardan korumuş oluyor.

Kim bilir, belki de Harkins’in stajyer olarak geçirdiği zaman sonrasında tasarladığı Scrambler’ı yollarda görme imkanımız olur. Siz Scrambler için yapılan bu tasarımı yollarda görmek ister miydiniz?

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Piaggio Aktif Aerodinamik Teknolojisi: Scooter İçin MotoGP Kanatları

Bimota KB4 80’leri geri getiriyor

REKLAM