Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı!

Yeni Model Yazar: Moe

Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı!

Ducati, Scrambler modelini önce kamuflajlı haliyle test sürüşü için sokaklara saldı, ardından sadece Ducati çalışanlarına özel bir “Scrambler’ı Tanıtma” organizasyonu düzenledi derken, Scrambler’ın üretim bandından çıkacak en son hali, olabilecek en absürd şekilde test sürüşünde yakalandı!

Scrambler’ın kamuflajlı test sürüş haberini daha önceki haberlerimizden hatırlayabilirsiniz(bkz: Ducati'nin İki Yeni Modeli Kameralara Yakalandı ! ). Bu test sürüşünün ardından Haziran’ın ilk haftasında Ducati, Bologna fabrikasında çalışanlarına özel bir “Scrambler’ı Tanıtma” etkinliği düzenledi. Bu esnada bizler ise büyük, sarı bir konteynırın içinde sır gibi saklanan Scrambler’ın aşağıdaki videosunu izlemek ile yetindik:

 

 

Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı! 1. İçerik Fotoğrafı

 

Video’daki “esrarengiz” Scrambler’ın retro tarzdaki deposu ve farları dikkat çekerken, ön fardaki klasik görünüme modern LED’lerin eklenmesi ise oldukça dikkat çekici bir ayrıntı olarak görülüyordu… Ta ki Scrambler’ın üzerindeki sis perdesi ilginç bir şekilde kalkana kadar!

 

Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı! 3. İçerik Fotoğrafı

 

Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı! 4. İçerik Fotoğrafı

 

Hayır, arkasında bir tokmak, önünde de makineli tüfeğimsi bir alet ile gördüğünüz şey fantastik bilgisayar oyunlarından fırlamış bir Ducati Scrambler değil ! Kendisi Ducati için normal bir test motosikleti !

 

Avrupa Birliği’nin motosikletler için getirmiş olduğu belli standart ve normları sağlayabilmek adına (egzoz desibel seviyesi, emisyon kısıtlamaları gibi) Ducati, geliştirilen bu sistem ile motosikleti seri üretime geçirmeden önce Scrambler’ın son detaylı analizlerini yapıyor. Fotoğraflarda görmüş olduğunuz çekiçe benzeyen şey, aslında motosikletin egzoz emisyon ve ses ölçümlerini gerçekleştirmeye yarıyor. Öndeki makineli tüfek veya fil hortumuna kolaylıkla benzetebileceğiniz şey ise üzerindeki laptop ve hava filtreleri sayesinde motosiklete giren havanın içerisindeki partikülleri analiz etmeleri için konumlandırılmış.

 

Ducati fabrikası yakınlarında yapılan bu son testlerde kameralara yakalanan Scrambler’ın aşağıdaki videoda görülen, motor bloğunu ve şasiyi saran metal kaplamanın amacını ise motor bloğundan gelen sesi perdeleyip sadece egzoz sesinin ölçümünü verimli bir şekilde elde edebilmek olarak yorumladık.  İlgili video şu şekilde:

 

 

 

Ducati Scrambler Son Testinde Kameralara Yakalandı! 5. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR