in

Ducati “Senna” 1199 Panigale S

Yazar: Batuhan Emrem

Ducati Sao Paulo’daki motosiklet fuarında Brezilya için özel olarak ürettiği 1199 Panigale Senna versiyonunu tanıttı.

Sürprizleri kim sevmez! Ducati de konu sürprizler olunca akıllara gelen ilk markalardan birisi. İtalyan firma bu kez yeni bir modelle olmasa da motosiklet severlerle ilk kez buluşması sürpriz niteliği taşıyan vahşi 1199 Panigale S’nin Senna versiyonuyla ilgi topladı. Yalnızca Brezilya pazarı için üretilen model ünlü Formula 1 yarışçısı Ayrton Senna’ya ithafen yaratılmış. Yalnızca 161 adet üretilecek motosikleti, Senna’nın 1994 Imola yarışından yalnızca haftalar önce bizzat Ducati fabrikasına yaptığı ziyareti sırasında seçtiği renklere sahip olması diğerlerinden ayırıyor. Gövdesi gri ve jantları kırmızı olan motosikletin aynı zamanda gövdesinde Senna’nın ismi yazıyor.

Ducati “Senna” 1199 Panigale S 1. İçerik Fotoğrafı

 

Aslında bu, Senna versiyonu üretilen ilk Ducati değil. Ünlü yarışçının adını taşıyan ilk Ducati yine gri gövde ve kırmızı jantlara sahip bir 916SP idi ve 916 Senna I, 916 Senna II ve 916 Senna III olmak üzere üç versiyon halinde toplamda 300 tane üretilmişti.

 

Satışlarına gelecek yılın Haziran ayında başlanacak olan bu 1199 Panigale S, farklı gövde renginin yanı sıra yarış egzoz sistemiyle ve gidona işlenmiş üretim numarası ile Brezilyalı motosiklet severlerin ve özellikle koleksiyonerlerin beğenisine sunulacak.

Ducati “Senna” 1199 Panigale S 2. İçerik Fotoğrafı

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Honda CRF450 Rally Yenilendi.

Özel Seri Triumph Bonneville

REKLAM