Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!

Uslanmaz İtalyan Ducati, limitli sayıda Ducati Diavel Diesel modelini yaratmak için giyim markası Diesel ile bir araya geldi.

Ducati Tasarım Merkezi ve Diesel Patentleri’nin Yaratıcı Direktörü Andrea Rosso tarafından tasarlanan Diavel Diesel, geleceğin ötesinde hiperkinetik canlılık ve Retro-fütürist bir dünyadan esinlenilmiş. Bu tanımlar kulağa pek hoş geliyor fakat böylesine karmaşık dünyalardan ilham alınmış bir model, çok daha farklı olabilirmiş hissini de insana vermiyor değil.

Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!  1. İçerik Fotoğrafı

Ducati ve Diesel ortaklığından doğan bu özel model, 666 sayıda limitli sayıda üretimle Nisan ayında satışa çıkacak. Doğal olarak ilk bakışta Diavel’in silueti hissedilse de Diavel Diesel, standart Diavel’den farklı yönleriyle kendini farklı kılmayı başarıyor. Bu dikkat çeken özelliklerinin arasında elde zımparalanmış çelik paneller, gözle görülebilir kaynak kısımları ve vidaları yer alıyor. 

Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!  2. İçerik Fotoğrafı

Ducati’nin meşhur kırmızı vurguları, Brembo ön fren kaliperleri, markanın bulunduğu yazılı kısım ve hava giriş kapağını içeren motosikletin belirli parçalarında dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca kırmızı vurguları tamamlayan beş zincir bağlantısı bulunuyor. 

Egzoz borusu parçası üzerindeki Zircotec seramik kaplama, tüm egzoz siteminin mat siyah ön çamurluğa uyması için siyah yapılmış. 

Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!  3. İçerik Fotoğrafı

Diavel Diesel hakkında görüşlerini bildiren Ducati Motor Holding CEO’su Claudio Domenicali’nin açıklamaları; “Diesel ile işbirliğimiz, Ducati markasına ve değerlerine tamamen bağlı kalarak orijinal bir stil ve teknik açılardan kendimizi keşfetmemizi sağladı.” şeklinde oldu. 

“Bu durumda, zaten eşsiz derecede orijinal bir motosiklet olan Diavel üzerinde çalıştık ve sonuç en kibar şekliyle söylemek gerekirse şaşırtıcı oldu. Diavel Diesel’i tanımlayan detaylar, aynı zamanda hem özel modellerin ustası olanları cezbetmekten geri kalmayıp hem de “moda” gibi hayatın farklı yönlerinden zevk alan kişileri etkilemeyi başaracak gibi görünüyor. Motosiklet dünyasının dışına taşmak ve markamızın ufkunu genişletmek, bize her zaman ilham vermiştir.”

Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!  4. İçerik Fotoğrafı


Diavel Diesel Özellikleri


Elde zımparalanmış paslanmaz çelik depo koruyucu (görülebilir kaynak kısımları ve vidalar ile birlikte)
Farın olduğu ön kısım ve yolcu selesinde dikkat çeken kaynak kısımlar ve vidalar
Yanda siyah anotlanmış egzozda göze çarpan kaynak kısımlar
Kırmızı metakrilat yanda hava giriş kapakları - iç kısımda Diesel logo ile 
Kırmızı LCD gösterge paneli
Siyah Zircotec seramik kaplama egzoz boruları
İşlenmiş siyah susturuclar 
DDD piramid ile özel tasarım deri sele
Şaside numaralı plaka
DDD piramid ile mat siyah ön çamurluk
Arka görüş aynaları
Kırmızı Brembo ön fren kaliperleri
Beş kırmızı zincir bağlantısı ile zincir
Motosiklet brandası ve standart olarak sağlanan arka stand

Ducati ve Diesel Takımı, Diavel Diesel’i Yaratmak İçin Buluştu!  5. İçerik Fotoğrafı

Ve eğer şaside neden “Asla arkana bakma” yazdığını merak ediyorsanız, Andrea Rosso’ya göre Diavel Diesel, bu işbirliğinin özünü yansıtmış demektir.


YORUMLAR