in

Ducati’den 2015 Alametleri: Monster 821

Yazar: Batuhan Emrem

Önümüzdeki yıl için çıkartmaya hazırlandıkları Scrambler modelinden sonra Ducati şimdi de Monster 821 müjdesini verdi.

Ducati’nin temel modellerinden biri ve markanın felsefesi yansıtan motosikleti olan Monster’ın önümüzdeki yıl yeni bir modelini selamlıyor olacağız. Geçtiğimiz aylarda ilk olarak casus fotoğrafarı basına sızan ve hayranlarının heyecanlandıran Monster 1200’den sonra şimdi ise ateşli naked ailesine bir ortanca birey katılacak. Tıpkı Monster 1200’ün, Monster 1100 Evo’nun yerini alması gibi 821 cc’lik bu yeni model de Monster 796’nın yerine geçerek ailenin motor gücü ortalamasını daha da yükseltmiş olacak.

 

Monster 821 için kullanılacak olan motor, önceki Monster’ların aksine hava değil, sıvı-soğutmalı. Aslında 821,2 cc’lik bu motor, halihazırda Hypermotard 821 için kullanılan motorun aynısı olma ihtimali de bir hayli yüksek. L formundaki desmodromik, silindir başına dört subaplı sıvı-soğutmalı Testastretta çift-silindirlisinin 110 beygire yakın güç üretiyor olması bekleniyor. Şu an için basına verilen resimlerden görüldüğü kadarıyla abisi Monster 1200 ile aynı şasiyi ve benzer gövde parçalarını kullanıyor olduğu görülen 821’in elbette son yıllarda üretilen motosikletlerde kullanılması şart haline gelen sürüş modları, çekiş kontrol sistemleri (devre dışı bırakılabilen) ve ABS gibi yardımcı ve güvenli sürüş özelliklerine sahip olmasına kesin gözüyle bakıyoruz.

 

Ducati, Monster 821 ile görünen o ki daha yükek motor gücü ile daha yüksek performans fırtınasına, tıpkı diğer markaların olduğu kapılmış görünüyor ki bundan böyle gündelik hayatta da kullanılacak olan naked modellerinde bile hava-soğutmalı ikonik motor yapısından vazgeçerek sıvı-soğutmalı, daha büyük ve daha yüksek güç üreten motorları kullanmayı tercih ediyor. Bu elbette teknik açıdan bir gelişim olsa da bazı motosiklet sevdalıları için az sayıdaki hava-soğutmalı sportif bir motosikletin listeden silinmesiyle duygusal açıdan bir kayıp anlamı da taşıyor olacaktır.

 

Ducati'den 2015 Alametleri: Monster 821 1. İçerik Fotoğrafı

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yamaha PES1 ve PED1 için tarih 2016

Yeni Kawasaki KLX150

REKLAM