Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda!

Sektörel Yazar: Özlem Köseoğlu

Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda!

02 Eylül 2018 tarihinde Afyonkarahisar’da düzenlenecek olan 2018 FIM Dünya Motocross Şampiyonası’nın tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı’nda yapılacak.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin organizasyonuyla milyonlarca izleyici kitlesine sahip Dünya Motosiklet Federasyonu (FIM) Dünya Motocross Şampiyonası’nın (MXGP) tanıtımı, 07-10 Aralık 2017 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleşecek olan 11. Turizm ve Fuar Kongresi’nde yapılacak. İlk kez bir turizm fuarında kurulacak olan stantlarda bir diğer amaç; turizm sporunu canlandırmak. 

Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda! 1. İçerik Fotoğrafı
Afyonkarahisar Parkuru

“Spor, Turizmin Geleceğidir” sloganıyla ülkemizdeki organizasyonları hem yerli hem de yabancı turistlere tanıtmayı amaçlayan Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından, Dünya Motocross Şampiyonası ve Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi için fuarda iki farklı stand kuruldu.

Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda! 2. İçerik Fotoğrafı
Kenan Sofuoğlu, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda olacak.

2018 yılında ülkemizde düzenlenecek iki önemli organizasyonun tanıtımına 07 Aralık Perşembe günü Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Kenan Sofuoğlu da katılacak. Ayrıca Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi kapsamında, 8 - 9 engelden oluşan ufak bir gösteri de düzenlenecek.

Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda! 3. İçerik Fotoğrafı

20 ayaktan oluşacak 2018 FIM Dünya Motocross Şampiyonası’nda Türkiye, 18. yarış (2 Eylül 2018) olarak takvime dahil edildi. 2018 sezonu 04 Mart 2018 tarihinde Arjantin yarışı ile başlayacak ve 30 Eylül 2018 İtalya yarışı ile tamamlanacak.

2018 FIM MXGP / MX2 Motocross Dünya Şampiyonası Takvimi

Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda! 4. İçerik Fotoğrafı

Yakın Karadeniz Düzce Baja Rallisi ise Düzce Valiliği’nin destekleriyle 03-07 Ekim 2018 tarihleri arasında Düzce ve ilçelerinde düzenlenecek.

Dünya Motocross Şampiyonası'nın Tanıtımı, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda! 5. İçerik Fotoğrafı

Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi

Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir-Turizm Fuar ve Kongresi 11. kez 7-10 Aralık 2017 tarihleri arasında fuarizmir’de gerçekleşecek. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi, geçtiğimiz yıl 38 ülkeden 1179 katılımcı firma ve 77 ülkeden 38.587 ziyaretçi ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır.

YORUMLAR