in

Dünya Superbike Şampiyonasının Son Yarışı Belli Oluyor

Yazar: Moe

WSBK’nın son ayağı 2014 sezonu için Katar olmak üzere.Resmi olarak gelecek ay açıklanması beklenen sezonun son yarışı ,MotoGP’nin de ilk yarışı olacak olan Katar’ın Losail pistinde gerçekleştirilecek.

Yeni sezonda açılış yarışı artık geleneksel bir hal almış olan Phillip Island,Avustralya’da yapılmıştı. Ancak sezonun kapanış yarışı ise hala resmi listede “sonra ilan edilecek” olarak gözüküyor.

Müsabaka yeri hala resmi olarak doğrulanmamış olsa da FIM finalin zamanını 2 Kasım olarak belirledi ve Avrupa dışında bir pist olacağını açıkladı.

Dorna’dan organizasyondan sorumlu müdür Javier Alonso’nun Speedweek.de sitesine yaptığı açıklamada ,bu Avrupa’nın dışında yer alan pistin yüksek ihtimalle Katar-Losail pisti olacağını ,ve bu pistte yapılacak olan MotoGP’nin açılış yarışında bunu resmi hala getirmeyi planladığını söyledi.

Alonso:“Moto GP Katar  Grand Prix’inde yerel yöneticiler ile bir araya geleceğiz .Sözleşme henüz imzalanmadı ancak yarışın burada yapılacağına güvenimiz tam”

Planın bir parçası da Dünya Superbike serisini coğrafi olarak genişletmek.Katar yarışı onaylanırsa Avustralya,ABD,Güney Afrika ,Rusya ve Malezya ile beraber serinin  6. Avrupa dışı yarışı olacak.

Katar daha önce 2005-2009 yılları arasında Şubat veya Mart aylarında WSBK takvimine ekleniyordu. Eğer bu piste yeşil ışık yakılırsa,1999 sezonundaki Sugo,Japonya finalinden sonra  ilk defa bir final Avrupa kıtasından farklı bir kıtada gerçekleştirilmiş olacak.

2014 WSBK takvimi ise şu şekilde olacak:

 

Şub 23

WSBK Phillip Island, Avustralya

Nis 13

WSBK Motorland Aragon, İspanya

 

Nis 27

WSBK Assen, Hollanda

 

May 11

WSBK Imola, Italya

 

May 25

WSBK Donington, İngiltere

 

Haz 08

WSBK Sepang, Malezya

 

Haz 22

WSBK Misano, Italya

 

Haz 06

WSBK Portimao, Portekiz

 

Haz 13

WSBK Laguna Seca, ABD

 

Eyl 07

WSBK Jerez, İspanya

 

Eyl 21

WSBK Moscow, Rusya

 

Ekim 05

WSBK Magny-Cours, Fransa

 

Ekim 19

WSBK Welkom, Güney Afrika

 

Kas 02

WSBK Açıklanacak

 

 

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Kenan Avusturalya’da Sezona Şanssız Başladı

Kev Coghlan, Oz Testinden Sonra Aragon İçin Hazırlanıyor

REKLAM