in

Dünyanın En Tehlikeli Yarışı Üzerine Yeni Bir Film!

Akıllara durgunluk veren, kalp atışlarını hızlandıran, affı olmayan Isle of Man TT Yarışları ve kısa filmi…

1911 senesinden beri 250’ye yakın sporcunun hayatına mal olan Isle of Man TT yani dünyanın en tehlikeli motosiklet yarışından bahsediyoruz. Fakat buna rağmen yıllar geçtikçe sporcular, bu azılı rekabette yarışmaya devam etmekteler. Neredeyse bir asırdır İngiltere ile İrlanda arasında Birleşik Krallığa bağlı bir ada devleti olan Man’da gerçekleşen bu adrenalin dolu yarışın adı, yapıldığı adayla aynı ismi taşımakta. Her sene mayıs ayının sonunda neredeyse 25,000 kişinin izlemeye geldiği bu yarış, ManAdası’nın sokaklarında gerçekleşmekte ve sporcular 320 km hıza kadar çıkabilmekte.
 
Youtube’ta IOM TT’ye ait GoPro kamera görüntülerini ve yüreklerimizi durduran birçok kazayı nefessiz kalarak izliyoruz. Ama bugüne kadar hiç kimse IOM TT’nin bu ölümcül cazibesini sorgulamaya kalkışmamıştı: sürücüler neden hayatlarını riske atıyorlar? Studio Kippenberger şimdilerde bu sorunun cevabını “IOM TT” diye isimlendirilen çarpıcı kısa bir film ile arıyor. Berlin merkezli prodüksiyon şirketi, otomotiv çevrelerinde, hareketli ve insansız robot kamera teçhizatı ile kurgularında bambaşka bir dünyadaymış hissi yaratabilen bir efsane olarak bilinmektedir.

Dünyanın En Tehlikeli Yarışı Üzerine Yeni Bir Film! 1. İçerik Fotoğrafı

Kippenberger, bu film için dünyanın en iyi set ekibiile elbirliği ile çalıştı. Bu yıldız ekip, dünyanın en ölümcül yarışlarından biri olan IOM TT’ye derin bir bakış açısı yaratmak için bir araya geldi ve sonuç doğal olarak hayranlık verici oldu.

 

Yabancı bir motosiklet dergisi “…gerçekten müthiş bir fotoğraflama ve titizlikle düzenlenen ağır çekimler, 180 mph hızla çalı çitlerinin vidalarının çıkmasına yol açan bir tehlikeyi ve dramatik durumu mükemmel bir şekilde yakalıyor.” olarak kısa filmi tanımlıyor.

Ve motosiklet habercisi Wes Siler ise“…muhtemelen izlediğim en zorlu 15 dakikaydı” diyerek kısa film hakkındaki düşüncelerini dile getiriyor.

İlginizi Çekebilir
Sürücünün İsteğine Göre Değişen Elektrikli Motosiklet: Emula

IOM TT’yi izleme şansı yakaladığını söyleyen bir diğer motosiklet habercisi Chris Ziegler, TT’nin en tehlikeli virajlarında çekilen bazı ağır çekimlerin insanı içine çektiğini, şahane müzikleri ile kaçırılmaması gereken bir hikaye olduğunu yazdı.

Dünyanın En Tehlikeli Yarışı Üzerine Yeni Bir Film! 2. İçerik Fotoğrafı

Kippenberger ve yapımcı Daniel Siegler ise “İnsanlar, bu yarış hakkında çok konuşuyorlar, ama hakkında çok az şey biliyorlar ve TT’nin ne kadar çılgınca olduğunu yeteri kadar anlayamıyorlar. Ölümün yakınlığı hemen hemen her yerde, insanlar sanki her an uğrayabilecek bir misafir gibi bundan bahsediyor,…çok garip. İlk gün dosdoğru duvara çarpıp ölen Fransız bir sürücüyü çektik. Hiç kimse bunun neden ve nasıl olduğunu bilmiyor.” şeklinde bilgi verdiler.

 

IOM TT filmi internette mevcut ve Vimeo’da sadece$4.99’a internet üzerinden izlenebilecek.

IOM TT from STUDIO KIPPENBERGER on Vimeo.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yamaha Anadolu

Dünyanın En Tehlikeli Yarışı Üzerine Yeni Bir Film!

REKLAM