in

Pistte Eğitim Önemli! Motoron Rider Academy

Motoron sürücü eğitimi oldukça değişik işler yapıyor. Pit Bike eğitimi hem eğlenceli hem de spor motor ile ilgili neler yapabileceğinizi görmek adına hoş bir deneyim. İstanbul Park’taki eğitim alanını kullanıyorlar, burada sürekli devam eden bir kapalı alan eğitimi var. Başlangıç ve Güvenli sürüş eğitimleri veriyorlar.

Bir diğer sundukları hizmet de pist üzerindeki yarış eğitimi.

Senede en az iki defa CSS-California Superbikeschool Eğitimi’ni İstanbul Park’a getiriyorlar.

Spor motor sürüşünüzü etkileyen en önemli eğitim biçimi ise pist işini felsefi bir şekilde geliştiren Armin Scherdan, Max Neukirchner ve arkadaşlarının verdiği özel eğitimler. Pist günlerinde birebir ders alma imkanı var.

Yeni vücut pozisyonları, yeni çizgiler ve gaz kontrolü sayesinde artık virajlarda çok daha erken gaz açmak, daha güvenli sürmek mümkün. 

Ayrıntılı bilgi için Motoron Rider Academy  web sayfasından alabilirsiniz.

Eğitim öncesi ve sonrası fark nedir?

image (1)image

EĞİTİMDEN ÖNCE

Motor daha yatık, sürücü daha çok motor üzerinde iken gazı açmanın pek mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Bu pozisyonda iken motorun hız kaybederek dönmesini beklemekten başka çare pek yok. Gaz açılamadığı durumda motor virajda giderek dışa açılıyor ve daha fazla yatmak gerekiyor. Kazara daha erken gaz açarsak, motor olması gerekenden daha yatık olduğu için arka tekerleğin patinaja düşmesi veya highside denilen motorun üzerinden aşarak düşmemiz söz konusu olabilir.

EĞİTİMDEN SONRA

Armin’den aldığımız dersler sonrasında vücut pozisyonunu net olarak anladıktan sonra viraj çizgisi ve gaz açma noktasını da daha iyi kavrıyouz. Bu pozisyonu aldığımızda virajın apeks noktasından itibaren motorun hala dik olduğunu, rahatlıkla gazı açabildiğimizi ve hiç bir tehlikeye düşmeden bunu uygulamayan sürücüden en az 50-60 metre daha ileride olduğunuzu görüyorsunuz. Büyük bir kazanım.

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

MOTED Başkanı Başarı Erbaş: “Motosiklete Özel Vergi Reformu Gerekiyor”

MotoGP Bu Sezon Jerez’de İki Yarış Mı Olacak?

REKLAM