EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası!

Yeni Model Yazar: Moe

EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası!

İtalyan motosiklet firması Moto Guzzi; El Dorado, Audace, Touring SE adı altında 3 farklı modelini gözler önüne serdi. Ancak Moto Guzzi standında gözler, markanın California 1400'ünden üretilen bu üç modelde değil; daha çok prototip olarak üretilen MGX-21'in üzerindeydi. İşte ayrıntılar...

Prototip olarak sunulan ve şimdilik seri üretime geçip geçmeyeceği hakkında bir bilgi verilmeyen MGX-21, Moto Guzzi standının tartışmasız en çok ilgi çeken modeli oldu. Oldukça ilginç ve çekici hatlara sahip olan MGX-21'de Victory, Harley Davidson Fatboy & Street Glide ve Arlen Ness'den esintiler de görebilmek mümkün.

 

Karbon fiber ve mat siyah renkler ile bezenmiş motosiklette, kırmızı ile boyanmış ayrıntılar ayrıca dikkat çekici... Moto Guzzi, karbon fiber ile donattığı MGX-21'in (adının da belirttiği üzere) ön takımında, 21 inç'lik yine karbon fiberden yapılmış disk bir jant tercih etmiş.

 

Moto Guzzi MGX-21:


EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 1. İçerik Fotoğrafı
EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Moto Guzzi Eldorado'da ise; 1400cc hacminde V-Twin motor bloğu, cruise kontrol, 16 inç jantlar, krom hatlara sahip benzin deposu, devasa bir sele ve elmas tarzı stop lambaları ile süslenmiş yine dev bir çamurluk bir araya getirilerek retro ve modern çizgilerin başarılı bir şekilde harmanlanması sağlanmış.

 

Moto Guzzi Eldorado: 


EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 3. İçerik Fotoğrafı
EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 4. İçerik Fotoğrafıİtalyan firmanın Audace modeli diğer modellerinden daha sportif bir sürüş vaat eden bir anlayış ile tasarlanmış... Drag tarzı gidon, daha sportif bir oturuş pozisyonu için yeniden konumlandırılmış pegler, tek kişilik yeni sele ve yüksek devirlerde daha da canlı bir sürüş hissiyatı veren yenilenmiş egzoz sistemi de; bu sportif anlayışı destekler nitelikte.

 

Moto Guzzi Audace:


EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 5. İçerik Fotoğrafı
EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 6. İçerik Fotoğrafı


Son olarak Moto Guzzi, California 1400 Touring SE modeli ile konforlu bir sürüş arayan sürücülere ve özellikle "çift"lere hitap ediyor... Tur camı, sissy bar, 35 litrelik yan çantalar, cruise control ve titreşim önleyici ekstra parçalar modelde dikkatleri çeken ayrıntılar arasında...

 

Moto Guzzi California 1400 Touring SE:


EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 7. İçerik Fotoğrafı
EICMA'da Moto Guzzi Fırtınası! 8. İçerik Fotoğrafı


Modellerin fiyatları ve çıkış tarihleri şuan için açıklanmış değil...

YORUMLAR