Elektrikli Motosiklet Yarış Kategorisi 2019’da MotoGP’de!

MotoGP Yazar: Can Deniz

Elektrikli Motosiklet Yarış Kategorisi 2019’da MotoGP’de!

Elektrikli araçlarla yarışma kategorisi, zirve yaptı. Isle of Man TT Zero ve FIA Formula E serilerinden sonra sıra Dünya’nın en popüler yarışı MotoGP’ye geldi…

Isle of Man TT Zero başarısının ardından, MotoGP’de elektrikli motosiklet yarış klasmanını geliştirme yolunda. 2019 senesinde 10 turdan oluşacak beş yarış ile çıkış yapması beklenen şampiyonada, dört üretici firmanın destek vermek istediği belirtiliyor. 

Elektrikli Motosiklet Yarış Kategorisi 2019’da MotoGP’de!  1. İçerik Fotoğrafı

Dorna Sports’un CEO’su Carmelo Ezpeleta’nın, “Masada halı hazırda hazır, markalardan dört teklif bulunuyor.” şeklindeki açıklamalarına göre elektrikli seri geliyor. Motosikletleri şarj etmek için güneş panelleri kullanmak istediğini belirten Ezpeleta, Elektrikli Şampiyona’yı çevre dostu yapmak istediğini de sözlerine ekliyor. 

Elektrikli Motosiklet Yarış Kategorisi 2019’da MotoGP’de!  2. İçerik Fotoğrafı
Mugen'in IOM TT Zero Elektrikli Canavarı

Elektrikli araçlarla yarışmak, henüz emekleme aşamasında bile olsa gelişmekte ve herşeyden öte Dünyanın en önemli şampiyonlarından birisi olan MotoGP serisi de bunun farkında varmış oldu. Bu serinin, TT, Pikes Peak ve şimdi de MotoGP'de olduğu gibi, daha geniş bir serinin parçası olarak dahil edilmesi, genel izleyici kitlesinin daha yaygın bir takdirini kazanması için daha iyi bir fırsatı yakalamasına yardımcı olacağa benziyor.

YORUMLAR