Enduro Sezonu Bodrum’da Start Alacak

Enduro Yazar: Motoron

Enduro Sezonu Bodrum’da Start Alacak

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 8-9 Mart 2014 tarihlerinde Bodrum’da yapılacak. Geçen sene büyük usta Kemal Merkit adına organize edilen yarış, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden şampiyon sporcumuz Burak Özel' adına düzenlenecek.

2014 enduro sezonu, Muğla ilinin Bodrum ilçesinde yapılacak Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Burak Özel Yarışı ile açılacak. Bodrum’da 8-9 Mart tarihlerinde startı verilecek Enduro Şampiyonasının ilk yarışı birçok şampiyonluğa imza atan ve geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Burak Özel adına düzenlenecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Bodrum Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Burak Özel Yarışı Kızılağaç Köyü Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda yapılacak. Sezonun açılış yarışı için Dünya şampiyonu milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’da Bodrum’a gelecek.
Motor sporlarına büyük emek vermiş başarılı yarışçı ve eğitimci Burak Özel adına düzenlenecek 1. Ayak yarışı yorucu, uzun ve heyecanlı bir parkurdan oluşuyor. Şehir merkezine 4 km. uzaklıktaki Kızılağaç köyünde bulunan Bodrum Arena Motosiklet Parkuru’nda hazırlanan test etapları enduro tutkunlarını adeta büyüleyecek. Yumuşak toprak zemine sahip olan parkur, Bodrum’un eşsiz manzarasına hakim bir alanda bulunuyor. Bodrum Arena Motosiklet Parkuru, fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak, doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan kros, extreme ve enduro test etapları ile oluşturuldu. Hazırlanan test etaplarına ulaşımın rahat olması, yarışın farklı noktalardan kolaylıkla izlenebilmesine olanak sağlayacak. Parkurun seyirci etabı ise 150 dönümlük geniş bir alanda hazırlanan test alanı motor sporları tutkunlarının heyecanı daha yakından hissetmelerini sağlayacak.
 
YARIŞIN STARTI BODRUM MEYDANI’NDAN VERİLECEK

Türkiye'nin usta ve gözü kara yarışçıları Bodrum'da 2014 sezonunun startını verecek. Bodrum Motosiklet Kulübü’nün düzenlediği Türkiye Enduro Şampiyonası’nın Bodrum ayağına, Muğla başta olmak üzere İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Uşak, Bursa ve çeşitli illerden 150 sporcunun katılması bekleniyor. Türkiye Enduro Şampiyonası’nın açılış yarışı 8 Mart Cumartesi günü Bodrum Meydanı’ndan start alacak. 9 Mart Pazar günü ise Bodrum Arenada extreme ve enduro test etaplarında sporcular yılın ilk terini akıtacak.
 
 
Geçen yılki Çöl Kaplanı Kemal Merkit yarışına 135 motorcunun kayıt yaptırdığı, bu yılki yarışların 1. ayağına yaklaşık 150 motosiklet sevdalısının katılacağını söyleyen Bodrum Motosiklet Kulübü Başkanı Cevdet Erçik, “Yunanistan’dan 5 sporcu yarışlara katılacak. Kendileri geçtiğimiz günlerde Bodrum’a gelerek başvuruda bulundular. Dostluk adına bu tür girişimler bize onur veriyor. Yarışlara ayrıca Bodrum ve civarından 50 sporcu arkadaşımız katılacak. Yarış için sponsor olan bütün kurum ve kişilere teşekkür ediyoruz. Enduro yarışlarında Bodrum her zaman bir isim oldu” diye konuştu. TMF ve BMK Yönetim Kurulu Üyesi Faysal Şefkatlioğlu ise sezonun ilk yarışına hazır olduklarını belirterek, “2014 senesinin ilk yarışının Bodrum’da yapılması ve üç defa dünya şampiyonlığuna imza atan Kenan Sofuoğlu’nun Bodrum’a gelmesi bizim için çok önemli. Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce motosiklet ve enduro tutkunu Bodrum’da buluşacak. Buradaki yarış adeta festival havasında geçecek” diye konuştu.

YORUMLAR