Energica Motor’dan Yeni Elektrikli Motosiklet Konsepti!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Energica Motor’dan Yeni Elektrikli Motosiklet Konsepti!

İtalyan Elektrikli Motosiklet Üreticisi Energica Motor’dan EICMA Fuarı için yeni bir elektrikli motosiklet konsepti geliyor.

2010 senesinden itibaren faaliyet gösteren İtalyan Energica Motor Firması, motosiklet endüstrisinde dünyanın en önemli organizasyonu olan EICMA’ya en gelişmiş ve yenilikçi modelleri sunmaya hazır görünüyor.


Energica Motor’dan Yeni Elektrikli Motosiklet Konsepti! 1. İçerik Fotoğrafı

Energica Motor'un yeni modeli hakkındaki fotoğrafı, şimdilik bilmece tadında


Firmanın yaptığı basın açıklamasında “Yeni model, eşsiz İtalyan dizaynı yanı sıra tüm tasarım üzerinde detaylara verilen önemin altını çizecek. EICMA 2016 Sloganı “Hiç görülmemiş motosikletler”. İtalyan üretici de elektrikli motosiklette yeni bir konsept ortaya çıkaracak: Energica modellerine uyarlanmış teknoloji ve tasarım evrimi. Firma, bu yeni konseptle motosiklet sektöründeki en son trendlere yaklaşım gösterecektir. 10-13 Kasım tarihleri arasında, EICMA Fuarı’nda İtalyan elektrikli motosikletler Hol 14 E34 Standında meraklılarını bekliyor olacak.”


Energica Motor’dan Yeni Elektrikli Motosiklet Konsepti! 2. İçerik Fotoğrafı

İtalyan yarış ruhundan beslenen Dünyanın ilk elektrikli Superbike motosikleti, Energica Ego 240 km hıza kadar çıkabiliyor.


Energica Motor’dan Yeni Elektrikli Motosiklet Konsepti! 3. İçerik Fotoğrafı


100% elektrikli İtalyan yapımı Streetfighter Energica Eva, vites ya da debrijaysız ride-by-wire sistem ile yaklaşık 200 km menzile sahip bir model.

 

Basın açıklamasında Energica Motor’un birkaç haberine vurgu yapılmış. Firma; Sportbike Ego ve Streetfighter Eva için yeni renk olan Gümüş Beyaz’ı (Lunar White) ortaya çıkaracağının altını çiziyor. Buna ilave olarak ilk defa lansmanı yapılacak ve Energica’da test edilecek olan OZ lastikleri ziyaretçilerin önceden görme şansına sahip olacakları belirtiliyor.

 

Halı hazırdaki ürün yelpazesinde Sportbike Ego ve Streetfighter Eva modelleri bulunan Energica, EICMA’da farklı bir segmente yönelebilir mi, bekleyelim ve görelim… 

YORUMLAR