Espargaro ve Smith Suzuka 8-Saatde Yarışacaklar

Pist Yazar: Ahmet TEZCAN

Espargaro ve Smith Suzuka 8-Saatde Yarışacaklar

Tam anlamıyla bir dayanıklılık testi diyebileceğimiz Suzuka 8-Saat yarışında 2002 yılından beri ilk kez Yamaha'yı göreceğiz. Japon motosiklet üreticisini temsil edecek isimler ise: Pol Espargaro, Bradley Smith ve Katsuyuki Nakasuga.

Monster Yamaha Tech 3 pilotları Pol Espargaro, Bradley Smith ve Katsuyuki Nakasuga Temmuz  ayında yapılacak "Suzuka 8-saat" yarışına Yamaha adına katılacaklar.

 

"Coca-Cole Zero" Suzuki 8-Saat, 23 ile 26 Temmuz arasında yapılacak ve 2002 yılından katılmayan Yamaha da yarışta yer alacak. Yamaha, Suzuka 8-Saat'in tarihinde yarışa 5.kez katılmış olmayı ve 19 yıldır ilk birinciliğini almayı amaçlıyor.

 

Espargaro ve Smith

 

7 Kez Suzuka 8-Saat'de yarışmış olan ve 2014 yılında 4.olan Katsuyuki, Japonya'da tüm Japon yol yarış şampiyonalarının premier sınıfında art arda 4.kez şampiyon olmak için mücadele etmekte.

 

Bradley Smith: "İlk olarak müthiş bir etkinlik olan Suzuka 8-Saat takımının bir parçası olduğum için Yamaha'ya büyük bir teşekkür borçluyum. MotoGP takım arkadaşım Pol ve bu yarışta güzel işlere imza atmış olan Katsuyuki ile birlikte motosiklet yarışının farklı bir türünde bulunacağım için sabırsızlanıyorum. Bence unutulmaz bir etklinlik olacak ve Yamaha ile olan hayatıma farklı bir bölüm katacak. Ayrıca yeni R1 hakkında da çok şey duydum ve sonunda sürmek için fırsatım olacağından çok heyecanlıyım.

 

Pol Espargaro: "En ünlü motosiklet etkinliklerinden biri için Yamaha tarafından seçildiğimden ötürü çok mutluyum. Orada öğreneceğim çok şey olacak fakat bunda yer alacak olmaktan onur duyuyorum. Ayrıca MotoGP yarışları da oldukça yoğun ve bu yarışların arasında hazırlanmamız gerekecek. Bu yüzden çok çalışmamız ve yarışa hazır olmamız gerekiyor fakat bu fırsattan ötürü oldukça heyecanlıyım.

 

Ayrıca Bradley ile çalışmak güzel olacak ve birbirimize karşı olmadan birlikte mücadele edeceğiz. Birbirimizi tamamlayacağımızı ve çok iyi vakit geçireceğimizi düşünüyorum. Tek sorun ise Suzuka pistini bilmiyoruz ve umarım Nakasuga bize pist, motosiklet ve stratejiler konusunda yardımcı olabilir ve 8 saatlik yarışı başarılı bir şekilde tamamlarız."

YORUMLAR