Euro 4 Uyumlu Yeni Yamaha X-MA X 300 Mayısta Piyasada

Çeşitli Yazar: Motoron

Euro 4 Uyumlu Yeni Yamaha X-MA X 300 Mayısta Piyasada

Mayıs ayında piyasaya sunulacak olan yeni X-MAX 300 daha yüksek performans sunmanın yanı sıra yakıt ekonomisini iyileştirmeye ve emisyonları azaltmaya olanak sağlayan yeni nesil Yamaha Blue Core teknolojisi ile donatılmış. Fiyat: 26.900 TL

Gelişmiş yeni şasi tasarımı, motosiklet seviyesinde yol tutuş performansı sunuyor ve ikili LED farlara ve ortada uzun fara sahip olan dikkat çekici tasarımıyla bugüne kadar üretilen en dinamik görünümlü skuterlerden biri haline geliyor. Heyecanın yanında pratikliğe de yanıt veren X-MAX 300, sabah 9 akşam 6 rutinine hazır görünüyor. 300cc olması sebebiyle fiyatı %37 ÖTV’ye yakalanıyor ve yükseliyor ancak yine de 300cc sınıfındaki skuterler arasında mantıklı bir yerde kalmayı başarıyor. Üst düzey özelliklere sahip olan yeni X-MAX 300'ün üretiminde kullanılan en son teknolojilerden biri de Akıllı Anahtar kontak sistemi. Anahtarları hangi cebinize koyduğunuzu bulmak için harcanılan zamanı geri kazandıran bu yeni sistemi Yamaha bir süredir Tmax’te kullanıyor.

Geniş eşya saklama alanı…
X-MAX 300’de selenin altında bulunan sınıfının en geniş eşya saklama alanına 2 tam kapalı kask ve daha birçok eşya alabiliyor. Ekstra geniş boyutları sayesinde bir dizüstü bilgisayarın da saklanabileceği bu alan, hafta içi işe ve hafta sonu gezintiye giderken çok işe yarayacak gibi görünüyor.

Güçlü ve verimli 300cc yeni nesil Blue Core teknolojisi
X-MAX’in yeni 300cc motor hacmi, temel amacı daha az yakıt tüketerek daha yüksek güç üretmek olan Yamaha’nın yeni nesil Blue Core teknolojisi kullanılarak tasarlanmış. Yamaha mühendisleri yeni 4-zamanlı motorun çalışmasını her yönden analiz ederek güç kayıplarını azaltmanın yanı sıra yakıt verimliliğini artırmayı ve daha yüksek performans seviyelerine ulaşmayı başarmış görünüyor. Euro 4 uyumlu olan yeni 300cc motor hacmi; önceki 250cc tasarımına göre daha iyi hızlanma ve daha yüksek azami hız sunarken yakıt tüketimini azaltır ve daha akıcı ve iyileştirilmiş bir sürüş keyfi sağlıyor.

Arai Kask Ailesi Yeni Modelleri İle Mototaş’ta

Euro 4 Uyumlu Yeni Yamaha X-MA X 300 Mayısta Piyasada 1. İçerik Fotoğrafı

Arai’nin en üst seviye kaskı RX-7V’de kullandığı VAS sistemini artık diğer model ailelerinde de kullanmaya başladığını görüyoruz. Piyasaya yeni çıkan Chaser X modelinde hem RX-/7V’deki gibi değişken aks sistemli (VAS) bir vizör ve benzeri bir kilit kullanılmış. VAS sistemi sayesinde vizörün takıldığı kapak oldukça küçülerek kaskın üst yüzeyinin Snell testi çizgisinin altına kadar inmesi sağlanmış. Bu da kaskın genelinin daha dayanıklı olduğu anlamına geliyor.

Euro 4 Uyumlu Yeni Yamaha X-MA X 300 Mayısta Piyasada 2. İçerik Fotoğrafı

Fiyatları 649-749 Euro aralığında. Enduro kullanıcılarına yönelik Tour X4 modelinin Honda HRC renklerine sahip olan modelini de Mototaş’ta bulabilirsiniz. Fiyatlar 749-849 euro aralığında.

549-649 euro fiyata sahip Arai’nin başlangıç modeli olan Axces 3 ise hızlı bir şekilde Türkiye’ye geldi. İyileştirilen hava akışı ve değişen hava girişi ile dikati çeken model, küçük kabuk yapısı ile oldukça güzel ve konforlu bir model. Halen 2’sini test kaskı olarak kullandığımız ürün son derece tatminkar ses seviyesine, pratik günlük kullanım özelliklerine sahip. 

X-MAX 300'ün Önemli Özellikleri

• Güçlü ve verimli 300cc yeni nesil

Blue Core teknoloji

 

• İyi bir denge sunan 15 inç ön ve 14 inç arka jantlar

 

• TMAX’ten ilham alan yeni şasi ve sportif sürüş pozisyonu

 

• İkili LED ön farlar ve üçüncü LED uzun far

 

• Üstün kalite ve üst düzey kaplama

 

• LED ön sinyal lambaları

 

• MAX ailesinin dinamik DNA’sı

 

• İkonik MAX ailesinin bumerang stili gövde tasarımı

 

Motosiklet tarzı ön çatallar

 

• İki tam kapalı kask ve daha birçok eşyayı saklamak için sele altı geniş saklama alanı

 

• Çekiş Kontrol Sistemi (TCS)

 

• Çok işlevli LCD gösterge ve gidona monte edilen kontrol anahtarı

 

• “Akıllı Anahtar” kontak sistemi

 

• Cihazları şarj etmek / elektriğe bağlamak için 12V soket

 

YORUMLAR