F1’in Dev İsmi Lewis Hamilton, Rossi’yi Ziyarete Gitti!

Çeşitli Yazar: Efe Kutlu

F1’in Dev İsmi Lewis Hamilton, Rossi’yi Ziyarete Gitti!

Formula 1 pilotu İngiliz Lewis Hamilton, MotoGP’nin yıldız pilotu Valentino Rossi’nin pistine gitti.

Her fırsatta MotoGP’ye olan ilgisini dile getiren üç kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Hamilton, iki teker ve da dört tekerde tam bir hız tutkunu. 

F1’in Dev İsmi Lewis Hamilton, Rossi’yi Ziyarete Gitti! 1. İçerik Fotoğrafı
Lewis Hamilton ve Honda CRF450RX motosikleti

Bir televizyon kanalına konuşan ve motosiklette kullanan Lewis Hamilton, “Motosikletleri seviyorum bu yüzden Rossi’nin yerinde kendisi ile pistte birkaç gün geçireceğimden eminim.” MotoGP ile ilgili ise, “MotoGP’yi test etmeye çalışacağım. Yarışmak için değil fakat antrenmanda rekabetçi olabilirim.” açıklamalarında bulundu. 

F1’in Dev İsmi Lewis Hamilton, Rossi’yi Ziyarete Gitti! 2. İçerik Fotoğrafı

Yedi MotoGP Şampiyonluğu bulunan Rossi, daha önceleri şunları söylemişti: “Lewis ne zaman isterse gelebilir. Geçen sene Aralık ayında gelecekti fakat gelemedi. Onun için kapılar her zaman açık.”

F1’in Dev İsmi Lewis Hamilton, Rossi’yi Ziyarete Gitti! 3. İçerik Fotoğrafı

F1’in Dev İsmi Lewis Hamilton, Rossi’yi Ziyarete Gitti! 4. İçerik Fotoğrafı

Aynı anda hem otomobil ve hem de motor tutkusu bulunan bazı sporcular olduğunu biliyoruz. Örneğin İngiliz motosiklet ve otomobil yarışçısı olan John Surtees’in, her iki disiplinde de şampiyonlukları bulunuyor. Surtees, Ferrari kullandığı sıralarda Formula 1 Şampiyonası’nı kazanmıştı. Ayrıca motosiklet yarışlarında da üç kez 350cc ve dört kez 500cc sınıflarında şampiyonluğu bulunan bir isim. Surtees, bu iki ünvana sahip tek kişi olma özelliğini hala koruyor. Motosiklet pilotları arasında dört teker tutkunu olanlar da bulunuyor. Örneğin Lorenzo’nun, Lewis Hamilton’ın 2017 Dünya Şampiyonası’nda yarıştığı Mercedes W05 kullanmışlığı var. Rossi de Ferrari ile birkaç müsabakaya katılmıştı ve F1 pilotu Fernando Alonso da MotoGP Honda’yı test etmişti. 

YORUMLAR