F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!

MotoGP Yazar: Can Deniz

F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!

Üç kez Formula 1 Dünya Şampiyonu olan Mercedes’in yıldız pilotu Hamilton, bir gün mutlaka MotoGP yarışına katılmak istediğini tekrarladı.

McLaren Takım pilotu Fernando Alonso’nun 28 Mayıs’taki Monaco Formula 1 yarışını pas geçerek Indy 500’de yarışacağını açıklamasından sonra, İngiliz pilot Hamilton, MotoGP motosikleti kullanmayı denemek istediğini tekrarladı. 

F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!  1. İçerik Fotoğrafı

Hamilton’a Alonso’nun kararı hakkında fikri sorulduğunda, Hamilton gelecekte deneyebileceği tek şeyin MotoGP olacağını kesin olarak belirtti. Hamilton: “İlk önce bir pilotun bunu yapabiliyor olması harika, başka şampiyonalarda yarışmamıza izin verilmeli. Fernando, dünyadaki en iyi pilotlardan birisi, Indy’de padokta en iyi pilot olacak. Fakat bu yarışta pek fazla tecrübesi yok bu yüzden bu yarışta nelerle karşılaşacağını görmek ilginç olacak.” şeklinde konuştu.

F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!  2. İçerik Fotoğrafı

F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!  3. İçerik Fotoğrafı

Hamilton; “Bir MotoGP motosikleti kullanmak istiyorum ve MotoGP’de bir yarışta yer almak istiyorum. Daytona 500’e ve NASCAR’a da katılmayı istiyorum. F1 pilotlarının diğer şampiyonalara katıldığı zamanlar vardı ve bunun çok iyi bir şey olduğunu düşünüyorum. Diğer bir şampiyonada yarışabilseydim, bir F1 yarışı kaçırmazdım çünkü liderlik için mücadele edebilmek için hepsini aynı anda yapmaya ihtiyacım olurdu.” şeklinde açıklamalarını sürdürdü.

F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!  4. İçerik Fotoğrafı

2000’lerin ortalarında, Valentino Rossi’nin muhtemel bir Ferrari pilotu olacağı spekülasyonları çıkmıştı ve hatta Rossi, Valencia-İspanya’da Ferrari F2004 İtalyan aracını test etmişti.

F1 Yıldızı Lewis Hamilton, MotoGP’de Yarışmaya Can Atıyor!  5. İçerik Fotoğrafı

Son olarakta Jorge Lorenzo, Lewis Hamilton’ın Mercedes’ini Silverstone-İngiltere’de 2016’da test etmişti. 

Onlar Dünyanın en iyi yarışları: Formual 1 ve MotoGP. Bir F1 pilotunun MotoGP’de yarışması ya da tam tersi, nasıl heyecan yaratıcı olabilir? Alonso’nun, Formula 1 harici bir şampiyonada yarışması bazı kapıları açabilir mi? Hamilton ve MotoGP aynı cümlede daha sık kullanılabilir mi? Hamilton o yöne giderse, o halde Rossi, F1’de kendine konuk olarak bir sürüş yaratabilir mi? 

YORUMLAR