in

Fantic Caballero 500

Yazar: Vaquero

70’lerin efsanevi enduro motosikleti Caballero 2018’de yeniden doğuyor.

Steve McQueen, Desert Sled, Scrambler ve “On Any Sunday” gibi kavramlar senin için de bir şeyler ifade ediyor ve hala bunlarda bulduğun keyif ve anlamın yerini başka şeylerle dolduramıyorsan muhtemelen 70’li yıllarda ismini çamurlu parkurlara yazmış Fantic ismine aşinasındır.

1998 yılında iflas eden marka 2000’lerde yeniden küllerinden doğarak enduro sevenleri epey sevindirdi ancak bir elin parmağını geçmeyen ürün gamıyla eski ihtişamlı günlerinden epey uzaktaydı. Ah ne acı…

50, 125 ve 250cc’lik safkan enduro motosikletleriyle şimdiye kadar varlığını sürdüren İtalyan marka, boy gösterdiği sahneyi genişletme yoluna gitti ve şimdi neo-retro tasarım felsefesine sahip yeni yol motosikletleriyle kendisini güçlendiriyor. 125, 250 ve 500 cc’lik üç motor hacimdeki yeni modellerle 2018’de kendini gösteren marka için elbette en çok ses getiren motosiklet 30 yılı aşkın süredir enduro dünyasında yer eden Caballero 500.

Orijinal Caballero çizgilerine sahip yeni neo-retro model Zongshen tarafından üretilen 500 cc’lik tek silindirli sıvı soğutmalı motor ile donatılarak 43 beygir güç üretiyor. Brembo fren kaliperleri, altın rengiyle genlerindeki sporcuyla uyum gösteren ters ön maşası ve araziye uyumlu lastikleriyle hem asfaltta hem de parkurda kendisini mutlu ve seri hissedeceği her halinden belli olan Caballero eski günlerindeki ihtişama kavuşmayı umuyor.

Fantic Caballero 500 1. İçerik Fotoğrafı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

47 Moto; Amerika’da Doğan Yeni Marka.

2018 Yamaha MT-07 Basın Lansmanı için İspanya’dayız!

REKLAM