Ferrari Motosiklet Dedikodularını Yalanladı.

Yeni Model Yazar: Batuhan Emrem

Ferrari Motosiklet Dedikodularını Yalanladı.

V-Twin’li motosiklet çizimiyle geçtiğimiz günlerde heyecan yaratan Ferrari motosiklet üreteceği yönündeki dedikoduları resmi olarak yalanladı.

Avrupa Patent Ofisi’nin internet sitesinde yayınlandıktan sonra hem otomobil hem de motosiklet sektöründe büyük heyecan yaratan V-Twin motora sahip motosiklet çizimi ile gündeme gelen Ferrari ne yakın ne de uzak gelecekte motosiklet üretmek gibi bir fikirlerinin olmadığını belirtti. Hem Ducati hem de Lamborghini’yi de çatısı altında bulunduran Audi’nin konsept motosiklet tasarımları ve markanın bu yöndeki olumlu tutumunun ardından Ferrari’nin de iki tekerleğe el atma fikrine ihtimal verilmesi elbette daha çabuk oldu ancak yine de görünen o ki Lamborghini ve Ferrari’nin mücadelesi yine otomobil platformunda olmaya devam edecek.Ferrari Motosiklet Dedikodularını Yalanladı. 1. İçerik Fotoğrafı


Peki ama Ferrari neden patent çalışması üzerinde bir motosikletle yer verdi? Merak edilen sorunu cevabını ise markanın Kuzey Avrupa basın sözcüsü Jason Harris veriyor: “Patent çizimini yollayan kişi bunu bir motosiklet üzerinde göstermek istedi çünkü mevcut olandan daha farklı bir teknolojiyi sergilemenin en basit ve kolay yolu buydu. Patentteki çizimde dengeleme şaftına gerek bırakmayan yeni bir dengeleme teknolojisi yer alıyor. Bu teknoloji V-Twin’e daha kompakt ve hafif olma gibi avantajlar sağlıyor. Bu yeni sistemi en az detayla basit şekilde göstermek için minimum sayıda silindire sahip bir motorun çizimde yer alması yeterli olacaktı, gelecekte ortaya çıkacak motorun kaç silindirli olacağının çizimde bir önemi yok. Bir V-Twin için çalışan her şey V4, V6, V6 ve V12’de de çalışır.”


Ferrari Motosiklet Dedikodularını Yalanladı. 2. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR