FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 26 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında düzenlenen 85. İzmir Enternasyonal Fuarı’nda pek çok renkli etkinlik ve organizasyonun yanı sıra, FMX Blackliner sürücülerinin nefes kesici gösterileri, Kültürpark’ta ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Dünyaca ünlü serbest stil motocross gösteri ekibi FMX Blackliner (Folkart ana Sponsorluğunda), fuar ziyaretçilerine adrenalin dolu anlar yaşatmaya geliyor. FMX yani Free Style Motocross (Serbest Stil Motocrsoss), sürücülerin çeşitli akrobasi hareketlerini, motosiklet eşliğinde gerçekleştirdikleri gösterilere sahne olan bir spor türüdür. Başlıca FMX gösterilerini, Red Bull X-Fighters, NIGHT of the JUMPs, the X Games, Gravity Games, Big-X, Moto-X Freestyle National Championship ve Dew Action Sports Tour olarak sıralayabiliriz. FMX, izleyicilere yaşattığı heyecan duygusu ile son zamanların en hızlı gelişen, yüksek adrenalin içeren ve extreme spor karşılaşmalarında en çok izlenen sporlardan biri olmayı başarmıştır. 


FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!  1. İçerik Fotoğrafı


Serbest stil motocross gösterileri yani FMX, geleneksel motocross yarışları ve gösterilerindeki yüksek hızların aksine gözü kara sürücülerin havada dudak uçuklatan ve ölüme meydan okuyan akrobatik gösterilerine sahne olmaktadır. Ayrıca ufak bir bilgi olarak belirtelim; sürücüler, motorun ağırlığını hafifletmek ve performansını arttırmak için modifiyeli motocross motosikletler kullanmaktadır.


FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!  2. İçerik Fotoğrafı


FMX sürücülerinin yürekleri ağıza getirecek gösterileri, 26 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında 10 gün süresince her akşam saat 20.30’da İzmir Fuarı Lozan Kapısı girişi, Pakistan Pavyonu önüne kurulacak olan parkurda izleyicilerine unutulmaz anlar yaşatacak. Ekstrem sporlara özel tecrübeli pilotlar tarafından, 5 tonluk malzeme kullanılarak tasarlanmış muhteşem atlama, iniş rampaları ve Avrupa'nın farklı ülkelerinden gelecek 8 motor ile dünyanın nefeslerini tutarak izlediği gösteriler, İzmir Enternasyonel Fuarı’na geliyor. Bu konuda profesyonel dünyanın en iyi pilotları ve rampalarına sahip ekibi FMX Blackliner, Avrupa'nın en görkemli şovlarını Fuar sokaklarına taşıyacak.


FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!  3. İçerik Fotoğrafı


Dünya çapında tanınmış ve dünya şampiyonalarında çeşitli ödüllere sahip pilotlar; Radek Bilek, Paul Manesse, Gilles Dejong, Julien Vanstippen, Yann Frederic Pierre Le Quellec, Daniel Lars Bodin, Martin Koren, Nick Franklin yerçekimine meydan okuyan akrobatik hareketleriyle İzmir’de unutulmaz gösterilere imza atacaklar.


FMX Blackliner Heyecanı İzmir Enternasyonal Fuarı’nda!  4. İçerik Fotoğrafı

 

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Kalbi, FMX ile Daha Hızlı Atacak!

Türkiye’de gösterilerini ilk kez, Folkart sponsorluğunda, İzmir Enternasyonal Fuarı’nda gerçekleştirecek olan FMX ekibi, 2003 ile 2008 senelerinde dünya çapındaki gösterileri ile büyük bir çıkış yakalamıştı. Ekibin her yıl sahnelediği 30 gösteri, iç ve dış mekanlarda, şehir merkezleri ve çeşitli arenalarda yaklaşık 200 bin seyirci tarafından izlenmektedir. Adrenalini son haddesine kadar yaşayan pilotlar, FMX’in kutsal değeri sayılan backflip (ters takla), frontflip (öne takla), underflip (motorla birlikte takla) ve double Can Can gibi birbirinden zor hareketleri gösterileri boyunca sergileyecekler. Dünyada heyecan yaratan ve pek çok takipçisi olan motocross gösterisi, 26 Ağustos – 4 Eylül 2016 tarihleri arasında 10 gün süresince her akşam saat 20.30’da İzmir Enternasyonal Fuarı’nda Kültürpark’ta havaya adrenalin yaymaya geliyor…

YORUMLAR