Gezgin Koral Kaplan ile İzmir’den Avustralya’ya!

Gezi Yazar: Özlem Köseoğlu

Gezgin Koral Kaplan ile İzmir’den Avustralya’ya!

Dile kolay, 13 ülke, 401 gün ve 56,760 kilometrelik dipsiz bir macera dolu seyahatini Koral Kaplan yenice tamamlayıp geri döndü. İki teker tutkunları için bu heyecanlı yolculuğunu, 28 Haziran Salı günü İzmir Motosiklet Kulübü’nde güzel mi güzel bir sunum ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Ekim 2015’in sonlarına doğru Kamboçya’nın sahil tarafı Sihanoukville'de yoluna devam etmekte olan Koral Kaplan ile seyahatinin neredeyse tam ortalarına denk gelen ara bir röportajımızı sitemizde daha önce sizler için yayınlamıştık. http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/bir-gezgin-koral-kaplan-yollarda-2311.


Gezgin Koral Kaplan ile İzmir’den Avustralya’ya!  1. İçerik Fotoğrafı

Sydney'e Doğru Avustralya'nın İç Kesimlerindeki Yolculuk


Koral Kaplan, “Aygız” adını verdiği Yamaha Tenere 660 motosikleti ile çıktığı ve “Hayatımın yolculuğu” diye tanımladığı “Mirror of Planet” yol hikayesini, birbirinden sürpriz dolu ülkelerde yaşadıklarını, tecrübelerini detaylarıyla 28 Haziran 2016 günü İzmir Motosiklet Kulübü’nde merak eden ve dinlemek isteyen herkesle paylaşmak için yine aynı heyecanı taşıdığını belirtiyor.    


Gezgin Koral Kaplan ile İzmir’den Avustralya’ya!  2. İçerik Fotoğrafı

Pembe Göl - Esperance-Avustralya


Seyahat rotası ise oldukça renkli; İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Myanmar, Tayland, Kamboçya, Laos, Malezya, Singapur, Endonezya, Avustralya ve Filipinler gibi farklı kültürlerin harmanlandığı 13 ülke. Kaplan’ın gezip gördükleri ve engin deneyimleri ile katılımcıların bu sunumdan çok şey öğreneceği ve eğleneceği kesin.


Gezgin Koral Kaplan ile İzmir’den Avustralya’ya!  3. İçerik Fotoğrafı

Bromo Yanardağı Java-Endonezya

“Düşünüyorum, istiyorum, planlıyorum, hazırlanıyorum, gidiyorum, gittim, gördüm, gezdim ve geri geldim”. Bir gezginin seyahat hikayesini tanımlayan fiiller tabii ki de sadece bunlar olamaz. Bin bir türlü kültürlerin arasında kim bilir ne heyecanlar, ne mutluluklar, ne zorluklar yaşandı. 56,760 kilometrelik dolu dolu bir seyahati yaklaşık 1 seneyi aşan bir sürede tamamlayan Koral Kaplan, yaşadıklarını, duygularını ve maceralarını iki teker dostları ile paylaşıp karşılıklı sohbet etmeye hazırlanıyor. Gezgin Koral Kaplan’ın Sunum Etkinlik linki: https://www.facebook.com/events/630001393825459/


Ayrıca Koral Kaplan ile seyahati ve seyahati esnasında yaşadığı ilginç anıları ve deneyimleri hakkında gerçekleştireceğimiz röportajımız ilerleyen sayılarımızda sizlerle olacak…YORUMLAR