Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı 30-31 Ağustos'ta Alanya'da Gerçekleştiriliyor

Etkinlik Yazar: Moe

Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı 30-31 Ağustos'ta Alanya'da Gerçekleştiriliyor

Bu sene ikincisi gerçekleştirilecek olan Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı, 30 ve 31 Ağustos tarihlerinde Alanya'da yapılacak.

Alanya Enduro Takımı'nın organize ettiği etkinliğin parkuru, geçen seneden farklı olarak bu sefer daha fazla adrenalin yüklü, eskisine nazaran daha uzun, ve içinde zorluk dereceleri yüksek olan yeni patikalar ve dere yatakları ile yeniden çizilmiş durumda !İki güne yayılacak olan etkinliğin içeriği kısaca şu şekilde:

 

30 AĞUSTOS CUMARTESİ :  SIRALAMA EXTREME ENDURO YARIŞI: Etkinliğin ilk gününde Gökbel yaylasının içinde bulunan parkurda sıralama yarışı gerçekleştirilecek... Sıralama yarışının yapılacağı bu parkurun yarısı, özel olarak hazırlanmış olan engeller, bariyerler ve çeşitli extreme bölümleri içerirken; kalan yarısı ise tamamen doğal engellerden ve doğal dere yataklarından oluşuyor.

 

Ayrıca gün boyunca yarışmacıları ve yarış severleri, festival alanında Moto-show, DJ eşliğinde müzikli eğlence gibi çeşitli etkinlikler, organizasyonlar ve bolca sürprizler bekliyor olacağı belirtiliyor.

Katılımın  oldukça yoğun olması beklenen etkinliğin yarış alanında, genel ihtiyaçların karşılanması adına Köy Lokantaları, Market bölgesinin yanı sıra;  motosiklet sürücüleri için motosiklet park, bakım ve yıkama alanları da tesis edilmiş durumda.

 

Günün sonunda, sıralama yarışının olduğu alanda RedBull DJ'leri,gün boyu olduğu gibi gecenin ilerleyen saatlerinde de Canlı Performansları ile yarış severler ile beraber olacak...

 

Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı 30-31 Ağustos'ta Alanya'da Gerçekleştiriliyor 1. İçerik Fotoğrafı


31 AĞUSTOS PAZAR: AKDAĞ YARIŞI : İlk günkü sıralama yarışının ardından yarışmacılar, belirlenen parkur derecelerine göre ikinci günde start alacaklar. Araziden başlayacak olan ana yarışta, starttan sonra yarışçılar nispeten bozuk ve uzunca bir patikayla yollarına devam edecekler. Patika bölümünün bitişiyle, seyircilerin de yoğun ilgi gösterdiği dere parkuru yarışçıları bekliyor olacak.

 

Dere yatağının hemen ardından tepe tırmanışları ve parkurun en uzun engebeli arazisi izleyicilere keyifli anlar yaşatacak. Bu parkurun bitişinde de Gökbel yaylasına varılarak, yarış sonlandırılmış olacak.

 

Alanya Enduro Takımı tarafından, yarış içerisindeki kontrol noktalarında su ve çeşitli içeceklerin takviye olarak yarışçıları beklediği, ancak yarış boyunca herhangi bir benzin takviyesinin ise yapılmayacağı özellikle belirtiliyor.

 

Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı 30-31 Ağustos'ta Alanya'da Gerçekleştiriliyor 2. İçerik FotoğrafıCoğrafi ve fiziki koşulların, etkinliğin yapılacağı tarihlerde uyku tulumu ve çadırlarla kamp yapılmaya ideal olduğu ve bu amaçla büyük bir kamping alanının izleyicilere ve yarışçılara tesis edileceğini hatırlatmakta fayda var.

 

Alanya Enduro Takımı'nın 2014 Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı için hazırlamış olduğu trailer'ı aşağıdan izleyebilirsiniz:

 

 

 

 

Yarışlara katılmak, veya etkinlik hakkında ayrıntılı bilgi almak için:

 

http://alanyaenduro.com/

 

Güzergah:

 

Gökbel Arena Akdağ Hard Enduro Yarışı 30-31 Ağustos'ta Alanya'da Gerçekleştiriliyor 3. İçerik Fotoğrafı

YORUMLAR