Göster Yeteneğini! Shell Advance Asia Talent Cup

Motoron'dan Yazar: Batuhan EMREM

Göster Yeteneğini! Shell Advance Asia Talent Cup

2014 yılında başlayacak olan Shell Advance Asia Talent Cup, Asya'da yeteneğine ve kendine güvenen yarışçı adaylarına dünyanın en prestijli motosiklet yarışlarında yer almanın kapılarını açıyor.

MotoGP Academy'nin lideri, Casey Stoner ve Dani Pedrosa gibi gibi yeteneklerin gün yüzüne çıkmasını sağlayan yetenek avcısı Alberto Puig'in de yer aldığı organizasyon, Asya'daki yeni yıldızların parlamasını sağlayan, Honda NSF250R Moto 3 motosikletlerin kullanılacağı 6 yarışlık bir seri olacak.

 

MotoGP, WSBK ve Red Bull MotoGP Rookies Cup gibi organizasyonlardan sorumlu Dorna tarafından yürütülecek olan Shell Advance Asia Talent Cup, Asya'daki en yetenekli yarışçıların belirlenmesini sağlayacak.

 

Ekim 2013'te Sepang International Circuit'te yapılacak olan ön eleme etkinliğinin ardından en yetenekli 22 yarışçı, bu yılkı Malezya MotoGP yarışı ardından Katar, Endonezya (Sentul), Çin, Japonya (Motegi), Malezya ve Hindistan'da (Buddh Circuit) yarışacak.

 

14-20 yaşları arasında olan ve başarılı bir motosiklet yarışçısı olacağına inanan yeni yeteneklere kapılarını açan Shell Advance Asia Talent Cup'ta yer almak için başvurmak ve daha detaylı bilgi almak için http://www.asiatalentcup.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kayıtlar içinse son gün 22 Eylül 2013.

Göster Yeteneğini! Shell Advance Asia Talent Cup 1. İçerik Fotoğrafı

 

 

 

 

YORUMLAR