in

GSX-R 1000 MotoGP Özel Versiyonu

 SRT Yamaha’nın MotoGP’deki başarılarını kutlamak adına ürettiği 46 adet R1’in ardından, Suzuki’nin de firmanın 100. yılı şerefine sevilen süper sporcusu GSX-R MotoGP takımını renkleri ile yeniliyor. Suzuki’nin klasikleşen elektrik mavisinin yanında Japon markanın 1960’lı yıllarda Grand Prix yarışlarına katıldığını simgeleyen gri renk ile beraber sunulan yeni desen Alex Rins ve Joan Mir’in Avustuya’da podyum yakaladığı GSX-RR ile aynı. 

 

GSX-R 35 Senedir Aramızda

1985 GSX-R
1985 yılında çıkan ilk GSX-R

 GSX-R 1000 MotoGP renklerine bürünse de değişken supap zamanlaması ile 199 beygir güç ve 117  Nm tork üretiyor. Suzuki aynı zamanda 10 adet kademesi bulunan çekiş kontrol sistemi ve motosikletin yatma açısına duyarlı ABS gibi özelliklerini süper sporcusuna eklemişti. 201 kilo ağırlığı azaltmak için de yapılan herhangi bir değişiklik yok. Yapılan bu renk değişikliğinin etkisi tamamen kozmetik olacak gibi. 

 Bu renkler markanın 100. yılını kutlarken aynı zamanda GSX-R’ın yaklaşık 35 senedir aramızda olmasını da kutluyor. Bu süre Suzuki’nin çoğu rakibinden uzun bir süre demek. GSX-R WSBK’de yarışmasa bile performansının pek çok yerde ispatlamış halde. Britanya SBK yarışlarında Kyle Ryde GSX-R’ı ile galibiyet kazanmayı başarmıştı

 Güncel Suzuki modelleri için Suzuki Türkiye’nin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir
Peugeot Metropolis Yeni Yüzüyle Daha Çarpıcı

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Dovizioso

Dovizioso İçin Seçenekler Azalıyor

Rossi

Rossi “Misano Zirveye Çıkmamız İçin Bir Fırsat”

REKLAM