Güncellenmiş 2016 Kawasaki Ninja ZX-10R Onaylandı!

Yeni Model Yazar: Özlem Köseoğlu

Güncellenmiş 2016 Kawasaki Ninja ZX-10R Onaylandı!

Dünya Superbike Şampiyonası’nda kazanan motosikletin esintilerini taşıyan yeni Kawasaki Ninja ZX-10R, Kawasaki tarafından onaylandı.

Kawasaki, bulmaca gibi bir fotoğrafla, Kawasaki Heavy Industries’in Proje Lideri Yoshimoto Yasuda’nın söylediklerinden alıntılar eşliğinde bir basın bildirisi ile 2016 ZX-10R hakkında bilgi paylaşmaya başladı. Yasuda, motosikletin geliştirilebilecek iyi bir temeli olması sebebiyle, bunun temiz bir sayfa olmadığını belirterek halihazırdaki motosiklete göre yeni ZX-10R’ın bir evrim olacağını belirtmiş. Daha önce Kawasaki'nin World Superbike Takım Yöneticisi Guim Roda yaptığı bir röportajda Kawasaki ZX-10R hakkında ilk sinyalleri vermişti ve bu haberimize  http://www.motoron.com.tr/HaberDetay/yeni-kawasaki-ninja-zx-10r-2016-icin-geliyor-2033 linkinden ulaşabilirsiniz.


Güncellenmiş 2016 Kawasaki Ninja ZX-10R Onaylandı!  1. İçerik Fotoğrafı


Yeni modelin, şu anda  Jonathan Rea ve Tom Sykes’ın mücadele ettiği ve Dünya Superbike Şampiyonası’nda kazanan motosiklet ile direk bağlantısı bulunuyor. Hemen göze çarpmayan fakat son derece etkileyici yeni grenaj dizaynı, yeni süspansiyon ve yeni frenin yanında dikkatleri üzerine çekiyor. Kawasaki’den yapılan açıklamaya göre, süspansiyonlar kapsamlı olarak yenilenmiş ve Premium sınıf fren sistemi eklenmiş. Aynı zamanda bazı tasarım güncellemeleri de yapılmış.

 

Yapılan basın açıklamasından satırlar şu şekilde:

“Kawasaki, WSBK etkilerini içeren 2016 Ninja ZX-10R modelini açıklamaya hazırlanıyor.
Yeni model ile geliştirme kaynaklarımızla beraber, motorda ve performansta iyileştirmelere odaklandık. Sonuçtan gurur duyuyoruz. Bu, podyumda sürüş yardımı ve diğer teknolojileri sağlayarak şasi ve motor performansında önemli ve yeni bir gelişme demektir. Yeni motosiklet ile kampanya sloganımız “Daha da Yakınlaş” (Get Closer) ve pek yakında dünyanın çeşitli yerlerinden davet edilen gazeteciler, Kawasaki Racing Team’in yanı sıra Barcelona, İspanya’da ilk defa Ekim ayında özel bir medya lansmanı ile ağırlanacaklar ve 2016 Ninja ZX-10R’a daha da yakınlaşacaklar. Kawasaki Heavy Industries Gelişim Takımı’nın, Kawasaki Racing Team ve sürücüleri Jonathan Rea ve Tom Sykes’tan aldığı bilgi ve donanımlar sayesinde birçok kişi için 2016 Ninja ZX-10R’ı güçlü ve rekabetçi bir motosiklet olarak hissettireceğinden eminiz.”Güncellenmiş 2016 Kawasaki Ninja ZX-10R Onaylandı!  2. İçerik Fotoğrafı


 

Konu motosiklet hakkında daha fazla detay ve fotoğraf açıklandığı anda sayfamızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

YORUMLAR