Güney Amerika Turu

Gezi Yazar: Pervin Ozulu

Güney Amerika Turu

Namık Kemal Başbay, 12 ülke ve yaklaşık 40 bin kilometrelik muhteşem gezisi başladı

Bodrum motosiklet Kulübü üyesi Namık Kemal Başbay, 1 Kasım tarihinde oyunu kullandıktan sonra 4 ay sürecek Güney Amerika turuna çıktı.

 

Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan motosiklet tutkunu 52 yaşındaki Namık Bey motosikletiyle yapacağı 12 ülke ve yaklaşık 40 bin kilometrelik yolculuğunu motoyol sayfasındaki paylaşımlarından takip edebilirsiniz.


https://www.facebook.com/motoyol/?fref=ts

 

Bu muhteşem gezisinin belgeselini de hazırlayacak.


Güney Amerika Turu 1. İçerik Fotoğrafı


Namık Kemal Başbay 4 Kasım motosikletini istanbul'da bırakıp Havaalanında Buenos Aires’e seyahati için yola çıktı. Hedefi, motosiklet tutkunlarının izleyebileceği biraz tehlike, biraz da macera dolu güzergahı belgesel haline getirmek" dedi. Yola çıkmadan önceki son paylaşımı duygulandırıcıydı : 

 “Hoşçakal güzel ülkemin güzel insanları. Motosikletle Güney Amerika’da yapacağım her kilometrede sizleri yanımda, yakınımda hissetmek eminim müthiş bir güç ve duygu olacak. İyi ki varsınız, sizleri seviyorum. İnsanın insanlığa sahip çıktığı bir dünya özlemiyle hoşçakalın...”


Güney Amerika Turu 2. İçerik Fotoğrafı

 

“Hayat Yol’da Güzel” çalışmasını Namık Bey’in arkadaşı Can Ersal “iyi yolculuklar” dilemek ve armağan etmek için hazırlamış, tasarladığı bu logo büyük beğeni topladı.


Güney Amerika Turu 3. İçerik Fotoğrafı

 

Güney Amerika’ya vardığında bu gezi için satın almak istediği motoru için daha önceden görüşmelerini yaptığı 2013 model bmw f650 Sertao motosikleti almak için Uruguay Montevideo şehrine gidecekti. Fakat işlemlerin bir günde bitmeyeceği söylenince ve araya cumartesi ve pazar tatili de girince satın alma işi zorunlu olarak uzamış ve elbette bir an önce motoruna binip yola koyulma isteği git gide artmıştı.

Güney Amerika Turu 4. İçerik Fotoğrafı


16 Kasım Buenos Aires'den ayrılıp feribot ile Uruguay'a geçti ve ertesi gün yeni alacağı motosikletin son işlemleri bitirip motoru ile karayolu üzerinden Arjantin'e gidecek.

Tüm gezi önceden uzun uzun planlanmıştı, Marmaris’te Yusuf Baba’ ile beraber rotalar ve planlamalar yapılmıştı, şimdi artık her şeyi gerçekleştirme zamanı.

Güney Amerika Turu 5. İçerik Fotoğrafı


Sabah Uruguay Santa Lucia'dan ayrılıp doğruca Arjantin sınırına doğru 300 km’lik yolculuk başlamıştı. Toplam 100 km kadar yollarda kaybolup tekrar doğru rotayı bulmak ayrı bir macera heyecanı katmış gezisine. Sınıra yaklaştıkça heyecan artmış ve motorun evraklarında eksik bir şeyler olabileceği endişesi doğal olarak stres yaratmış. 

Güney Amerika Turu 6. İçerik Fotoğrafı


Neyse ki ufak tefek sorun olmasına rağmen sınırı geçebildi. Keyiften türküler söyleyerek yolda zaman zaman yağan yağmurun tadını çıkarmayı da ihmal etmedim diyor ve Namık Kemal Başbay artık Arjantin'de. Motoyol sayfasından herkes takip edebilir.

Güney Amerika Turu 7. İçerik Fotoğrafı


Kendisine bol keyifli, bol tatlı maceralar ve heyecanlı hayırlı yolculuklar dilerim.

Güney Amerika Turu 8. İçerik Fotoğrafı


Güney Amerika Kıtası turunu İstanbul Aquvarium sponsorluğunda gerçekleştireceğini de kaydetti.

 

 

 


YORUMLAR