Güvenli Sürüş Gibisi Yok

Sektörel Yazar: Motoron

Güvenli Sürüş Gibisi Yok

McDonald’s AloServis sürücüleri için başlattığı yeni bir farkındalık çalışması ile sektöründe yine bir ilke imza atıyor.

McDonald’s, AloServis hizmetlerinin kalitesini ve güvenliğini arttırmak amacıyla AloServis motorsiklet sürücülerine yönelik olarak ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok’ başlıklı bir eğitim çalışması başlattı. Çalışma kapsamında, motosiklet severler arasında tanınan Motosiklet ve Model Araç Uzmanı ‘Altın Elbiseli Adam’ ile birlikte güvenli sürüş tekniklerini anlatan bir kitapçık ve film hazırlandı. McDonald’s, artan AloServis siparişlerinin teslimi esnasında, sürücülerinin trafikte daha dikkatli olmalarını ve kurallara harfiyen uymalarını teşvik etmek amacıyla yeni bir eğitim programı tasarladı.






Program kapsamında, motosiklet severler arasında çok popüler olan Altın Elbiseli Adam güvenli sürüş teknikleri ile ilgili bir kitapçık ve film hazırladı.Bu farkındalık çalışması ile McDonald’s, sektörde bir ilki hayata geçirmiş oldu. McDonald’s Türkiye Genel Müdürü Dilek Dölek, McDonald’s AloServis çalışanlarının en önemli önceliğinin trafik kurallarına titizlikle uymaları ve başta kendileri olmak üzere trafikteki herkesin can güvenliğini gözetmeleri olduğunu belirtti. Türkiye’de motosiklet kazalarının azalmasına vesile olmak için yola çıktıklarını ifade eden Dölek, “Örnek gösterilen bir ekiple çalışıyor olmak bizim için her zaman bir gurur kaynağı oldu.


McDonald’s Türkiye olarak ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok’ çalışmasına imza atmamızın sebebi, sürücülerimizin bu konudaki duyarlılığını sürdürmenin yanı sıra sektöre ve trafikteki tüm sürücülere de örnek olmak” diye belirtti. Dölek, McDonald’s standartlarından ödün vermeden siparişleri doğru ve zamanında teslim edip müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkartmak istediklerini belirterek “Müşteri memnuniyeti işimizin önemli bir kısmını oluşturmakla birlikte insan sağlığı ve can güvenliği konusundaki hassasiyetimizle kıyaslanamaz” dedi.


Altın Elbiseli Adam ise McDonald’s’ın ‘Güvenli Sürüş Gibisi Yok” çalışması ile ilgili olarak ‘‘Eve servis konusunda bu kadar geniş bir filoya sahip bir firmanın, personelinin güvenliğini ve çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışması ülkemiz için alışılmadık ve çok sevindirici bir gelişme. Özellikle, motosiklet ve trafik eğitimi konusundaki eksiklikleri, McDonalds’ın kendi imkanlarını kullanarak gidermek için kolları sıvaması, umarız sektördeki tüm firmalara örnek olur. Özveri ve iyi niyetle yapılmış bu çalışması sebebiyle tüm McDonald’s yönetimini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum’’ şeklinde konuştu.

YORUMLAR