in

Guy Martin 2015 TT Zero Yarışlarında Süprizle Karşımızda!

Isle of Man TT 2015: Guy Martin, William Dunlop’ un sakatlığından sonra Çarşamba günü TT Zero Yarışlarında Dunlop’ un yeni elektrikli makinası Victory ile karşımızda…

1981 doğumlu ünlü İngiliz yarışçı Guy Martin, bu yılın Isle of Man TT yarışlarında TT Zero sınıfında, sakatlanan takım arkadaşı William Dunlop’tan son dakika girişi ile bayrağı devraldı.

 

Dunlop, Laruel Bank’ta, 8 Haziran sabahı, Superstock antrenman turunda Tyco BMW S1000RR motosikleti ile geçirdiği kazada kırılan kaburgaları yüzünden, TT yarışlarının geri kalanında yarışa devam etmeme kararı almak zorunda kaldı. Bununla birlikte her iki takıma ve her iki yarışçıya yapılan danışmalar sonucunda, Tyco BMW takım arkadaşı Martin’ in Çarşamba günkü yarışta Dunlop’ un Victory Racing TT Zero motosikleti ile yarışması kararı alındı.

Guy Martin 2015 TT Zero Yarışlarında Süprizle Karşımızda! 1. İçerik Fotoğrafı

Martin, pazartesi sabahı gerçekleşen yan sepetli motosiklet yarışlarından (sidecar race) sonraki bir tur antrenmanda, hâlihazırda motosikleti kullanmaya başlamıştı bile. Martin, sıralama turlarında Mugen Shinden motosikleti ile en iyi dereceyi alan John McGuinness ‘ ten 14 mph daha düşük hızda, ortalama 104 mph (mil/saat) hız ile turu tamamlamayı başardı.

Guy Martin 2015 TT Zero Yarışlarında Süprizle Karşımızda! 2. İçerik Fotoğrafı

Daha sonra konuşan Martin, Amerikan motosikletin ne kadar hızlı olduğunu ise “Daha fazla etkilenemezdim, çok hızlı, çok farklı. Hiç vitesi yok, durmadan devamlı gidiyor ve gidebiliyor! Çok acayip, inanılmaz bir tecrübe, gelecek budur değil mi?” , “Biraz rüzgâr sesi alıyorsunuz ama bilirsiniz frenlerin ne kadar ses yaptığını, kendi motosikletimdeki frenlerin aynısından fakat bunları duymuyorsunuz! Böyle bir sorunun üstesinden gelinmiş, o kadar etkileyici, o kadar enteresan ki alışkın olmadığım bir durum desem yanlış olmaz, çok ilginç ve hissiyatı çok farklı!” sözleriyle şaşkınlığını koruyamadığını dile getirdi.

İlginizi Çekebilir
TVS Ronin İsmini Yeni Bir Model İçin Tescil Ettirdi

Ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Mobike (Mobike&Moho) Otel Nedir?

Isle of Man TT’nin Hız Rekoru Kawasaki H2R İle Kırıldı!

REKLAM