Guy Martin’den Bir Rekor Daha!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Guy Martin’den Bir Rekor Daha!

İngiltere’de canlı yayında Isle of Man TT yarışçısı Guy Martin, yeni bir Guinness Dünya Rekoru kırdı… Detaylar haberimizde.

Milyonlarca izleyici, Isle of Man TT yarışlarının favori yarışçısı Guy Martin’in bu güne kadarki en göz korkutucu dikey duvarda “Wall of Death”  (Ölüm Duvarında), motosikletiyle 125 kilometreye çıkarak kırdığı dünya rekorunu nefeslerini tutarak izledi.


Guy Martin’den Bir Rekor Daha!   1. İçerik Fotoğrafı


Şovdan sonra açıklama yapan Martin “Bu organizasyonda işin içinde bulunan herkes için gerçekten mutluyum fakat benim için en önemlisi, kulübede bu motoru geliştirmek için bir senedir çalışıyorum ki bu durum bana haftalar boyunca bile en ufak bir sıkıntı bile vermedi.” şeklinde konuştu.


Guy Martin’den Bir Rekor Daha!   2. İçerik Fotoğrafı


Guy Martin, babası Ian ve uzun süredir tamircisi olan Cammy Whitworth, rekor denemesi için Indian Scout yerine klasikleşmiş Rob North 750 BSA şasisini kullanmışlar. Şovdan sonra sahne arkasında köpeğiyle dinlenen Martin “Canlı yayından önce sabah 128 kilometreyi görmüştüm fakat şov esnasında 125 kilometre oldu. İkinci girişimin ilk turunda 114 km yaptım ve sonra görüşüm hemen bulanıklaştı. Geri geldim ve kendimi sıfırladım.” şeklinde turları anlatmaya devam etti. Sadece 2 tur yapması beklenirken üçüncü bir deneme yapmaya karar veren Guy Martin, “Bir kez daha gidersem daha da iyi olacağını düşündüm ama olmadı” şeklinde itirafta bulundu.


Guy Martin’den Bir Rekor Daha!   3. İçerik Fotoğrafı

Guy Martin aynı zamanda kamyon tamircisi ve bu yaptığı işten oldukça hoşnut...


Aslında 160 kilometre hızı hedefleyen Martin için ve televizyonları karşısında izleyen yerel halk için gerçekten heyecan dolu anlardı. Ailesi ve arkadaşlarının yanı sıra eski F1 yarışçısı David Coulthard, eski TT yarışçısı Steve Plater tarafından izlenen Lincolnshire’lı yarışçının başarısı “gösteri dünyasına ait” bir anlık bir başarı da olsa, 100 dakikalığına primetime’da televizyonlarda canlı olarak milyonlarca evde izlenmişti.

 

2015 Ağustos ayında Ulster Grand Prix’inde sırtını incittiği zaman bir yılı aşkın süredir çalıştığı rekor denemesi ertelenmek zorunda kalan Guy Martin’in, sonuçtan oldukça memnun kaldığı açıkça görülüyordu. 


Guy Martin'in rekor kırdığı video:

YORUMLAR