Guy Martin’den Son Haberler!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Guy Martin’den Son Haberler!

Kamyon tamirciliği yapan ve aynı zamanda motosiklet yarışçısı olan Guy Martin, BBC’nin dünyaca ünlü otomobil şovu olan “Top Gear” programında sunuculuk yapma teklifini geri çevirdi.

Daha önceleri birçok televizyon programında, motor, motorlu araçlar ve hız konusunda program yapan Guy Martin’in bu karara varmasının sebebi, esas işi olan ve çok sevdiği tamircilik işini bırakmak zorunda kalacak olması.


Guy Martin’den Son Haberler! 1. İçerik Fotoğrafı


Bir kamyon tamircisinin oğlu olan İngiliz asıllı yarışçı, Isle of Man TT yarışlarında kendi monte ettiği ve ayarını yaptığı bir motorla etap rekoru olan tek yarışçı. TT, Ulster Grand Prix ve North West 200 gibi yarışlarda yer alan Martin, birçok kez podyumda yer almayı başarmış başarılı bir yarışçı.

 

Takipçileri, hem soğuk hem de sevimli buldukları kamyon tamircisi Guy Martin’i televizyon setinde düzenli olarak göremeyeceklerinden dolayı hayat kırıklığına uğramış olabilirler. Fakat yine de ilgi alanı olan tamircilik üzerine özel programlar yapabilme ihtimali daha önce olduğu gibi her zaman var.

 

Şu anki işinin ve yarışların yanında, bu işi kabul etmesinin hayatının değişmesi anlamına geleceğinden bahseden Martin, kamyon tamirciliği işinin kendi seçtiği bir kariyer olduğunu ve her zaman önce geldiğini söyledi. Martin, yaptığı açıklamasına “Milyonlarca pound kazanabilirsiniz, fakat ben kendimi motosiklet ve bisikletlerin içerisinde tutacak kadar yeterli kazanıyorum. Bir rock yıldızı gibi yaşamak istemiyorum. Transit bir kamyonet ve Volvo kullanıyorum. Sadece tamir aletlerimin faturalarının yüksek olduğu söyleniyor…” şeklinde devam etti.


Guy Martin’den Son Haberler! 2. İçerik Fotoğrafı

 

Bu arada BBC’nin dünyaca ünlü otomobil şovu Top Gear’ın yıldızları olan Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May’in, başka bir kanal ile 3 yıllığına 250 milyon dolarlık bir anlaşmaya imza attıkları biliniyor. Yıllık 35 milyon dolar geliri olduğu bilinen BBC Top Gear ise programına komedyen Chris Evans ile devam edeceğini ağustos ayında açıklamıştı.


Guy Martin’den Son Haberler! 3. İçerik Fotoğrafı

2.3 litrelik 1000 beygir güç üreten Triumph motora sahip Triumph Rocket III Streamliner


Guy Martin’e gelirsek, aklımıza iki soru geliyor; gelecek sene TT yarışında yarışıp yarışmayacağı ve Ulster GP’de geçirdiği kaza sonucu oluşan sakatlıklarından ötürü bu sene iptal edilen Triumph Rocket III Streamliner ile kara hız deneme rekorunu 2016’da gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği…

YORUMLAR