Guy Martin, Honda Racing ile TT’ye Geri Dönüyor!

Etkinlik Yazar: Özlem Köseoğlu

Guy Martin, Honda Racing ile TT’ye Geri Dönüyor!

Guy Martin, Honda Racing Takımı ile şok bir anlaşma imzalayarak TT yarışlarına saşkınlık yaratan bir dönüş yaptı.

35 yaşındaki ünlü pilot, 2016 senesinde, zorlayıcı 2745 mil Tour Divide dağ bisikleti yarışını, yollarda yarışmaya tercih etmişti. Bu sene için ise Honda’nın yepyeni CBR1000RR Fireblade SP2 modeli ile ilave birkaç uluslararası ve ulusal yol yarışı da dahil olmak üzere Isle of Man yarışlarına geri dönmeyi planlıyor.

Guy Martin, Honda Racing ile TT’ye Geri Dönüyor! 1. İçerik Fotoğrafı
 
Kamyon mekanik ustası ve TV programcısı, Superbike ve Superstock sınıflarında Fireblade SP2’si ile yarışmaya hazırlanıyor. Guy Martin’in Honda Racing Takım arkadaşı ise 23 kez TT zaferine sahip John McGuinness. Martin aynı zamanda anlaşmanın bir parçası olarak hem Ulster Grand Prix’inde hem de North West 200’de yarışacak.

Bu şaşırtan haberle gündeme gelen Guy Martin’in yaptığı açıklamalar ise şu şekilde; “Henüz bitmemiş işlerim var. Geri döndüğümü söyleyemezsiniz çünkü aslında hiçbir zaman gitmedim. Geçen sene yarış motosikletleri yaptım, pistten birazcık uzaktı.”

“Sürüyorum çünkü motor sürmeyi sadece seviyorum. Burada işimi yapmak için bulunuyorum. Tabi ki kazanmak istiyorum ve eğer kazanma şansım olmasaydı, burada bulunmazdım. TT’ye kazanmak için gidiyorum, dolanmaya gitmiyorum. Fakat herşeyin doğru dürüst olması gerekiyor.” 

Guy Martin, Honda Racing ile TT’ye Geri Dönüyor! 2. İçerik Fotoğrafı

“Honda, harika bir takım ve Fireblade yollarda her zaman güçlü bir silah olmuştur. Bu sebeple, yeni motosikletle bir şans vermeyi dört gözle bekliyorum. Önümüzde yoğun bir test programı var. Ayrıca John McGuinness’e büyük saygım var ve Fireblade’de ona karşı yarışmayı iple çekiyorum.”

Bu zorlu galibiyeti alabilmesi için Martin “yarışmaya” farklı bir yaklaşımda bulunarak artık bir hobiden öte iş gözüyle bakmaya karar vermiş. 
Guy Martin bu durumu şöyle açıkladı; “Yarışmaya her zaman bir hobi gözüyle baktım fakat hobi olarak yarışırken, kısmen başarılı olmuştum. Eğer daha iyi olmak istiyorsam, hayatımı ona adamalıyım. Bu şimdi benim işim.”

Martin, yeni Fireblade’i, Mayıs’taki North West 200’ün ilk mücadelesi öncesinde Castle Combe için son hazırlıklardan evvel Honda’nın sezon öncesi testinde Mart ayında İspanya’da kullanacak.

YORUMLAR